Cytat z popularnego wiersza, który zna chyba każdy Polak głosi „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Istotnie przez długi czas przeżywaliśmy silny zachwyt zachodem i wszystkim, co z nim związane, również kosmetyki pochodzące z innych krajów wydawały nam się lepsze. Dziś okazuje się jednak, że w przypadku wielu marek nawet nie do końca zdajemy sobie sprawę z faktu, że są one pochodzenia polskiego. Jak wygląda kwestia jakości takich produktów? Czy warto po nie sięgać? Z pewnością kluczowe jest zwiększenie świadomości w kwestii polskich marek. 
 

Popularne polskie marki kosmetyczne

 
Jeśli ktoś poprosiłby nas o wymienienie kilku polskich marek kosmetycznych, to ile będziemy w stanie znaleźć w pamięci? A może niektóre, których produktów używamy na co dzień mają polski rodowód i zupełnie sobie z tego nie zdajemy sprawy?
 
Jedną ze starszych i z pewnością lepiej znanych marek kosmetycznych jest Dr Irena Eris. Do założenia przedsiębiorstwa doszło już w 1983 roku. Jego twórcami było małżeństwo Irena Szołomicka-Orfinger i Henryk Orfinger. Co ciekawe wyróżniające są tu kompetencje pani Ireny, która posiada tytuł doktora farmacji, który uzyskała na Uniwersytecie w Berlinie. Z pewnością można więc powiedzieć, że każdy z kosmetyków marki był i jest przemyślany oraz wykonany z wysokim poszanowaniem składników. Obecnie marka cieszy się opinią luksusowej, a korzystanie z jej produktów zdradza nasz dobry gust i styl oraz holistyczne podejście do kwestii pielęgnacji.
 
Kolejną polską marką zasługującą na specjalną uwagę jest Ziaja. Jej założenie miało miejsce w 1989 roku. Tutaj również twórcami fenomenu było małżeństwo Aleksandra i Zenon Ziaja. Firma zajmuje się wytwarzaniem kosmetyków oraz wysokiej jakości kosmetyków pielęgnacyjnych. Pierwszy produkt, jaki był sprzedawany pod logo tej marki to krem oliwkowy, który w ofercie znajduje się do dziś i posiada wielu wiernych fanów. Ziaja wyróżnia się również niezwykle przystępnymi cenami, co składnia do korzystania z jej produktów wielu konsumentów.
 

Jakie inne marki kosmetyków pochodzą z Polski?

 
Wymienione marki, czyli Ziaja i Dr Irena Eris można uznać już za kultowe. Występują one na naszym rynku od wielu lat i nadal cieszą się uznaniem konsumentów. Jednak wiele innych marek, po które powszechnie sięgamy to również polskie kosmetyki.
 
Doskonałym przykładem jest firma Bielenda. Od pewnego czasu możemy znaleźć w drogeriach wiele ciekawych produktów sygnowanych właśnie przez tego producenta. Jednak jeszcze jakieś 15 lat temu marka nie zwracała na siebie tak silnie uwagi pośród produktów ogólnie dostępnych. Firma istnieje od 1990 roku, jednak przez pewien czas dała się doskonale poznać, jako producent kosmetyków profesjonalnych. Co więcej, liczne z nich cieszyły się i nadal cieszą upodobaniem i zaufaniem kosmetologów i kosmetyczek.
 
Naszą uwagę powinna również przykuć kolejna polska marka kosmetyczna, czyli Floslek Laboratorium. Powstało już w 1994 roku. Początkowo głównym profilem działalności były preparaty farmaceutyczne, jednak gdy pojawił się pierwszy dermokosmetyk marki oparty na własnej recepturze, czyli żel ze świetlikiem do powiek i pod oczy, klientki przyjęły go z dużym entuzjazmem, głównie z uwagi na fantastyczne działanie. Od tego czasu marka zaczęła rozwijać się w kierunku produktów kosmetycznych, a przede wszystkim dermokosmetyków. Głównym założeniem jest tu jednak myśl, że różne rodzaje cery potrzebują odmiennej pielęgnacji, a naszym zadaniem jest zapewnić im optymalne wsparcie.
 

Na zakupach sięgaj po to co polskie?

 
Nie wiesz, które jeszcze marki kosmetyków pochodzą z Polski? Jeśli więc wybierasz się na zakupy koniecznie przyjrzyj się dokładniej produktom oferowanym przez Yope, Lirene, Tołpa, Dermedic czy Delia Cosmetics. Wiele z tych produktów cieszy się dużym uznaniem kosmetologów, lekarzy i farmaceutów. Odpowiednio dobrane mogą znacząco poprawić stan skóry i ułatwić jej skuteczną pielęgnację, jak i dłuższe zachowanie młodego wyglądu.
 

Pamiętaj o właściwym wybieraniu kosmetyków

 
Potrzeby naszej cery zmieniają się z wiekiem – warto o tym pamiętać. Co innego służyło naszej cerze w wieku nastoletnim, a co innego będziemy musieli wybrać dla cery dojrzałej. Właśnie dlatego warto nieustannie obserwować skórę, określać jej potrzeby, sprawdzać jak reaguje na konkretne produkty i składniki. Pośród polskich produktów znajdziemy wiele takich, które doskonale się sprawdzą i pozwolą nam skutecznie zatroszczyć się o piękny wygląd skóry. Warto więc sięgać po to co nasze.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku