Wybuch pandemii oraz związane z nią obostrzenia sprawiły, że życie nas wszystkich stanęło na głowie. Szczególnie trudne chwile przeżywała zwłaszcza branża eventowa. Po ponad roku w nowej rzeczywistości wydaje się, że pewne nowe zasady zostaną z nami na zawsze. Na szczęście technologia bardzo wiele ułatwia - coraz więcej wydarzeń odbywa się zdalnie i cieszą się one tak samo dużym zainteresowaniem jak eventy stacjonarne. Nowe formuły eventów zdały egzamin, a ich sukces z pewnością nie jest wynikiem pandemicznej nudy. Przedstawiamy 6 pomysłów na event w czasie pandemii.

#1 Wirtualna konferencja w dobie pandemii

Chociaż pandemia początkowo zamroziła organizację wszelkich eventów, wkrótce okazało się, że konwersja wydarzenia na wariant online jest dziecinnie prosta. Większość eventów nie traci przy tym wiele na jakości i co zaskakujące - może też wiele zyskać. Z wieloma korzyściami wiąże się na przykład organizacja konferencji online.

Ogromnym plusem jest obniżenie kosztów jej organizacji. Wariant online zwalnia nas z konieczności wynajęcia sali oraz zadbania o ochronę wydarzenia. Prelegent może zorganizować swoje wystąpienie samodzielnie - z własnego domu. To też ogromny komfort dla uczestników wydarzenia, którzy mogą wziąć w nim udział praktycznie nie wstając z kanapy. Ponadto zorganizowanie streamingu konferencji znosi ograniczenia w postaci limitu osób. 

#2 Webinary online i szkolenia w czasie koronawirusa

Trudno oprzeć się wrażeniu, że ludzie odkryli potencjał webinarów dopiero, kiedy niejako “zmusiła” ich do tego pandemia. Tymczasem jest to niesamowicie korzystna formuła eventowa - pozwala na zdobywanie wiedzy w swoim własnym, domowym zaciszu. Paradoksalnie, może być to bardziej efektywne niż szkolenia w klasycznej formie, gdy rozpraszają nas ludzie wokół.

Co więcej, dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi możliwa jest ciągła interakcja między uczestnikami eventu a prelegentami. Webinar nie wyklucza dyskusji, a może tylko ją ulepszyć, ponieważ prelegent ma większy wpływ na jej moderację. Dzięki temu możliwe jest zapobieżenie niepotrzebnym dygresjom. Ponadto webinary są szansą na zdobycie wiedzy dla osób wykluczonych komunikacyjnie. 

#3 Koncerty organizowane w warunkach online

Zniknięcie koncertów z naszej rzeczywistości było chyba jednym z najbardziej bolesnych skutków pandemii. Po kilku miesiącach artyści coraz częściej zaczęli wychodzić z inicjatywą występów online dla swoich fanów. Ogromne zainteresowanie streamingami koncertów z domów artystów pokazało, że jest na to zapotrzebowanie. 

Niektóre koncerty zaczęto ponadto organizować w formie hybrydowej. Bardzo możliwe, że doświadczenie pandemii sprawi, że takie rozwiązanie stanie się standardem. Dzięki pomocy profesjonalnej agencji eventowej zajmującej się organizacją imprez techniczna strona takiego wydarzenia nie powinna rodzić wielkich problemów. 

#4 Eventy integracyjne w dobie pandemii

Zapotrzebowanie na eventy integracyjne jest szczególnie widoczne w firmach, które od wielu miesięcy działają zdalnie. Pracownicy tęsknią za bezpośrednim kontaktem ze sobą nawzajem. Dodatkowo taka rutyna pracy raczej nie sprzyja zgraniu zespołu i zadowalającym efektom. Warto więc organizować eventy integracyjne.

Dobrym pomysłem mogą być na przykład warsztaty integracyjne w formie wspólnych lekcji gotowania online - wówczas wszyscy pracownicy zostają wcześniej zaopatrzeni w potrzebne produkty. Świetnie sprawdzą się też wszelkie gry zadaniowe, gdzie o zwycięstwie decyduje przede wszystkim umiejętność pracy w grupie. 

#5 Wirtualny pub quiz

Mimo że nazwa jasno wskazuje na to, że pub quiz powinien mieć miejsce w pubie, to jednak wariant online staje się coraz bardziej popularny. Do jego zorganizowania nie potrzeba wiele - niezawodnej platformy i sprawdzonego animatora, który poprzez swoją charyzmę jak najbardziej zaangażuje uczestników. Oczywiście trudno wyobrazić sobie taki event bez dobrej obsługi technicznej

W przeprowadzeniu quizów pomocne okażą się specjalnie przygotowane do tego narzędzia, które sprawnie i szybko zliczą nasze wyniki. Dostępne są one online. Ze współpracownikami możemy połączyć się na przykład na Zoomie - platforma ta świetnie sprawdza się nie tylko w organizowaniu wideokonferencji w pracy, ale również spotkań online o charakterze towarzyskim. 

#6 Grupowy trening online

Bardzo wielu osobom w pandemii brakuje treningów na siłowni - często wspominanym problemem jest brak motywacji do ćwiczeń w warunkach domowych. Przez pandemię wstrzymano wiele turnusów treningowych wiodących trenerek. W związku z tym niektóre z nich zaczęły organizować treningi online w czasie rzeczywistym, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Jak widać, również sportowego ducha walki da się osiągnąć w warunkach online. Kluczem jest oczywiście odpowiednie zaplecze techniczne eventu treningowego.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku