Sytuacja pandemiczna nie ustaje, ale nie stanowi też przeszkody ku temu, aby wyjechać do Niemiec w charakterze opiekunki osób starszych. Nie musisz rezygnować ze swoich planów zawodowych – zwłaszcza w przypadku, gdy Twoja aktualna sytuacja finansowa wymaga poszukania dodatkowych źródeł dochodu. Jakie zmiany w zawodzie opiekunki pojawiły się w związku z trwającą pandemią?


Praca jako opiekunka osób starszych – jakie zmiany wymusiła na nas pandemia?

Promedica24 wprowadziła szereg zabezpieczeń i udogodnień, dzięki którym opiekunki seniorów mogą czuć się bezpiecznie, gdy zdecydują się na wyjazd do Niemiec. Jedną z nich jest całkowicie zdalna rekrutacja, prowadzona przez telefon. Odbywa się ona w następujący sposób: kandydat do pracy w charakterze opiekunki osób starszych poznaje warunki oraz pełną ofertę współpracy. Po podjęciu decyzji, że przystępuje do współpracy z Promedica24 za pomocą udostępnianego przez pracodawcę DocuSign w pełni zdalnie podpisuje umowę. Osoby, które preferują tradycyjne formy zapoznania się z treścią dokumentu, mogą podpisać go w tradycyjny sposób, spotykając się z przedstawicielem firmy w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.


 

Opiekunka osób starszych – praca w dobie pandemii jest możliwa

Promedica24 stworzyła cały zorganizowany system bezpieczeństwa, obejmujący zarówno opiekunkę, jak też podopiecznego. Jednym z jego głównych założeń jest bezpłatny test na Covid-19 dostępny praktycznie od ręki. W ten sposób nasi pracownicy mają pewność, że są zdrowi i zdolni do pracy. System transportu został przystosowany do aktualnie panującej sytuacji. Opiekunki nie mają kontaktu bezpośredniego z kierowcami ani tym bardziej z osobami z zewnątrz. Przed wejściem do busa każdej z osób jest sprawdzana temperatura ciała, co dodatkowo ma za zadanie od razu wykryć zagrożenie. Są zabierane busami Promedica24 spod swojego domu i transportowane wprost pod dom podopiecznego. Dzięki temu ogranicza się w znaczący sposób ryzyko ich zachorowania. Żadnej opiekunce osób starszych wyjeżdżających do pracy za pośrednictwem Promedica24 nie zabraknie też niezbędnych środków ochrony osobistej, takich jak rękawiczki, maseczki czy płyny do dezynfekcji. Aby zwiększyć bezpieczeństwo zarówno opiekunek, jak i samych podopiecznych firma stara się edukować i przykładać dużą wagę do tego, aby rodzina podopiecznego nie zachęcała ani jego, ani opiekunki do udziału w wydarzeniach z udziałem większej liczby osób. Nawet gdyby opiekunka seniora została jednak poproszona o wyjście do kościoła czy na targ, ma prawo, a nawet powinna odmówić.

Więcej na temat tego, jak wygląda praca opiekunki podczas pandemii dowiesz się tutaj: https://docs.promedica24.pl/op/pl-koronawirus_najwazniejsze_informacje.pdf


 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku