Wszystko, co ekologiczne jest na topie. Ale nie dajmy się zwariować. Umieszczenie na opakowaniu produktu słowa ekologiczne nic nie kosztuje, poza tym nie jest objęte żadnymi regulacjami w prawie. Dlatego kupując ekologiczne kosmetyki do włosów warto kierować się nie tylko nazwą i efektownym opakowaniem, ale dokładnie przestudiować ich składniki.

Uczciwy producent w sposób czytelny umieszcza skład na opakowaniu. Większość kosmetyków zawiera składniki naturalne, ale to nie  znaczy że zasługują na miano ekologicznych. Ekologiczne kosmetyki powstają z pochodzących z ekologicznych upraw komponentów roślinnych. Nie zawierają sztucznych dodatków w tym szczególnie szkodliwych detergentów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w popularnych szamponach i odżywkach do włosów znajdują się często te same składniki co w proszku do prania czy tabletkach do zmywarki. Po ich użyciu włosy stają się puszyste, jednak jest efekt krótkotrwały, wysuszający i niszczący skórę głowy. Dlatego warto wybrać prawdziwie ekologiczne kosmetyki do włosów.

Czy warto kupić profesjonalne, ekologiczne kosmetyki do włosów?

Profesjonalne kosmetyki dedykowane są do stosowania w salonach fryzjerskich lub kosmetycznych. Nie znaczy to jednak, ze wymagają specjalnych umiejętności lub są niebezpieczne przy domowym użyciu. Kosmetyki oferowane przez sklep bandi.pl nie odbiegają składem od tych używanych przez profesjonalistów, ale  z powodzeniem można regularnie używać je w domu. Posiadają większe stężenie substancji aktywnych niż popularne szampony i odżywki z hipermarketu. Powstały w laboratoriach bandi.pl we współpracy ze specjalistami z dziedziny trychologii – nauki zajmującej się zdrowiem skóry głowy i włosów. Stąd też pochodzi nazwa linii ekologicznych kosmetyków do włosów -  Tricho-Esthetic. Wchodzące w jej skład odżywki, szampony, peelingi i  maski kompleksowo pielęgnują skórę głowy, co przy regularnym stosowaniu przekłada się na piękne i zdrowe włosy. Wszystkie produkty bandi.pl posiadają dokładne opisy i wskazówki na temat ich stosowania.

Jak działają ekologiczne kosmetyki do włosów?

Ich zadaniem nie jest błyskawiczny efekt, lecz długotrwałe działanie wzmacniające skórę głowy. Zawierają prowitaminę D3 i szereg naturalnych, aktywnych substancji pochodzenia roślinnego. Redukują przesuszenie skóry, łamliwość i wypadanie włosów, nadmierne przetłuszczanie skóry głowy. Są szczególnie polecane dla osób zmagających się z alergią lub tych o szczególnie wrażliwej skórze. Nie znaczy to wcale, że osoby z pięknymi i zdrowymi włosami mogą z nich zrezygnować. Wprost przeciwnie – ekologiczne kosmetyki do włosów pomogą zachować im ten stan i cieszyć się zawsze piękną fryzurą.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku