Praktycznie każda kobieta uwielbia nosić biżuterię. Nie wszystkie jednak posiadają identyczne upodobania. Miłośniczki skromnych, ale eleganckich dodatków z pewnością docenią celebrytki. Nie chodzi tu jednak o gwiazdy kina lub piosenkarki, a o cienkie łańcuszki, wyposażone w niewielkie zawieszki. Do jakich kreacji pasują najbardziej?

Uniwersalne dodatki to skarb

Ogromną zaletą celebrytek jest to, że idealnie komponują się z dowolną stylizacją. Można je nosić zarówno na co dzień, jak i zakładać na imprezy. Dopełnią również kreację na wyjątkową okazję, na przykład na wesele. Wszystko dzięki temu, że stanowią niezwykle subtelny i finezyjny dodatek. Najpopularniejsze są modele wykonane ze złota oraz srebra, choć niektórzy decydują się na egzemplarze ze stali chirurgicznej. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań oraz oczywiście od posiadanych alergii.

Część osób z pewnością zastanawia się, czy celebrytki pasują do każdej biżuterii. Otóż można je połączyć z niemalże dowolnym dodatkiem, a całość nadal będzie się idealnie prezentować. Jeżeli na co dzień nosi się skromne błyskotki, na przykład niewielkie kolczyki, to dzięki nim powstanie niezwykle delikatna kompozycja. Tego typu zestaw jest idealny do szkoły lub pracy. W przypadku, gdy preferuje się przyciągającą do siebie uwagę biżuterię, to dzięki celebrytkom można stworzyć jeszcze oryginalniejszą całość, aczkolwiek z pewnością nie będzie się ona prezentować zbyt krzykliwie.

Na jaki kruszec najlepiej się zdecydować?

Najtańsze są oczywiście celebrytki ze stali chirurgicznej. Wyróżnia je znacznie większa wytrzymałość niż srebro, a ponadto nie zmieniają z czasem koloru. Nie wymagają żadnej pielęgnacji, czyszczenia i konserwacji. Są hipoalergiczne, gdyż nie zawierają niklu, nawet te pozłacane egzemplarze. Srebrne modele cechują się nieco wyższymi cenami, aczkolwiek nadal nie są to wysokie kwoty. Z pewnością można je określić jako ponadczasowe i zawsze modne. Występują w szerokiej gamie rozmaitych stylów oraz kolorów i pasują na każdą okazję. Muszą być jednak regularnie czyszczone. Złote celebrytki charakteryzują się natomiast najwyższymi cenami, choć nie są one aż tak drogie, aby przeciętnie zarabiająca kobieta nie była w stanie pozwolić sobie na zakup. Mają ciepłą, przyciągającą do siebie uwagę barwę, która pasuje do dowolnego stroju. Są odporne na utlenianie, a przy odpowiedniej pielęgnacji potrafią zachować swój atrakcyjny wygląd nawet przez wiele lat. Cechują się ponadto dużo większą wytrzymałością na uszkodzenia niż srebro.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku