Pierwsza komunia święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka - warto jest poświęcić tej uroczystości szczególną uwagę. O ile uroczystości w kościele są wielkim przeżyciem dla całej rodziny, to najwięcej sytuacji stresowych mogą wywoływać przygotowania do przyjęcia dla komunijnych gości.

Pierwsza komunia święta współcześnie wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś - uroczystości w kościele i przyjęcie dla gości mogą nawet kojarzyć się z weselem pod względem organizacyjnym. Dawniejsze komunie święte bywały skromne, wyniosły charakter miały jedynie wydarzenia odbywające się w kościołach. Nowocześni rodzice muszą po prostu poświęcić tej uroczystości dużo więcej czasu - każda rodzina marzy o udanym przyjęciu komunijnym, które będzie długo mile przez wszystkich wspominane.

ABC organizacji przyjęcia komunijnego 

Przy tak ważnej uroczystości liczy się przede wszystkim czas i budżet, którym dysponują rodzice. Samodzielne przygotowanie wszystkiego może przekraczać możliwości czasowe zabieganych rodziców - warto jest rozważyć skorzystanie z profesjonalnego wsparcia jakim są usługi cateringowe Warszawa. Skorzystanie z tego rodzaju usług uwalnia od obowiązku robienia dużych zakupów, zastanawiania się nad tworzeniem menu (co może być wyjątkowo trudnym zadaniem dla osób, które nie najlepiej czują się w kuchni), przygotowywania dań i deserów.

Komunijne menu powinno uwzględniać kulinarny gust zaproszonych gości (dobrze jest wiedzieć czy ktoś nie jest uczulony na jakieś składniki, czy preferowane są dania wegańskie, wegetariańskie czy mięsne). Dość istotne jest ustalenie odrębnego menu dla najmłodszych gości (niektórzy rodzice mogą wykluczać z diety swojego dziecka na przykład cukier). Całe menu może zależeć od listy gości (trzeba wcześniej ułożyć listę gości, by nie było niespodzianek, że dla kogoś zabrakło posiłku). Catering na komunię Warszawa to wspaniałe rozwiązanie w postaci wykwintnych dań i słodkości, a także nieszablonowy sposób na udaną imprezę. Bo kto lepiej przygotuje komunijne menu od zawodowych pasjonatów kuchni? 

Dekorowanie komunijnego stołu

Przyjęcie z okazji pierwszej komunii świętej to nie tylko dobrze wybrane menu, ale i dekoracje, które nadadzą wydarzeniu odpowiedni klimat. Nie należy ukrywać, że modną dekoracją jest komunijny tort - sam tort oczywiście przeznaczony jest na poczęstunek, ale moment jego wniesienia dla gości może wywoływać spore emocje, zwłaszcza jeśli tort zawiera elementy dekoracyjne odpowiadające randze uroczystości.

Jeśli chodzi o wielkość tortu to nie powinno się przesadzać z jego wymiarami, gdyż nie wszyscy gustują w tego rodzaju ciastach. Natomiast można skoncentrować się na podaniu innego rodzaju słodkości, a sposób ich prezentacji zależy od wyobraźni i wybranego stylu ozdabiania stołu. 

Przyjęcie komunijne to nie tylko uczta dla gości

Organizując przyjęcie komunijne należy pamiętać o potrzebach najmłodszych gości. Raczej nie powinno się oczekiwać, że dzieci w spokoju będą siedzieć kilka godzin za stołem. Po prostu trzeba pomyśleć o atrakcjach dla dzieci - mogą to być zabawy na świeżym powietrzu (jeśli do dyspozycji jest ogród), a także współpraca z animatorem zabaw, który przejmie na siebie obowiązek opieki nad dziećmi, dzięki czemu gospodarze przyjęcia będą mogli skoncentrować się na spędzanie miłych chwil ze starszymi gośćmi. Dość ważnym momentem dla dziecka jest chwila, w której może wreszcie zobaczyć otrzymane prezenty.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku