Zaburzenia erekcji są codziennością wielu mężczyzn – problem ten dotyczy niemal połowy panów, którzy ukończyli 40 lat. Jest to bez wątpienia problem wstydliwy, który może odcisnąć piętno na psychice i samoocenie, dlatego poza podjęciem leczenia, niezwykle istotne pozostaje wsparcie i wyrozumiałość ukochanej partnerki. Zapoznaj się z naszymi poradami, aby wiedzieć, jak pomóc swojemu mężczyźnie.


Nie obwiniaj

Wiele kobiet przyjmuje ofensywną pozycję wobec mężczyzn, którzy zmagają się z impotencją – czasem obwiniają one swojego partnera o brak wzwodu, innym razem oskarżają go o zdradę albo bombardują go sugestiami o tym, że być może przestały mu się podobać. To postępowanie do niczego nie prowadzi, a wręcz przeciwnie – jest dalece szkodliwe. Może ono nie tylko doprowadzić do pogłębienia problemów mężczyzny, ale również negatywnie wpłynąć na relację.

To oczywiste, że dla Ciebie impotencja partnera również jest trudnym przeżyciem. Nie znaczy to jednak, że możesz wyżywać się na nim. Niemal najistotniejszym elementem leczenia jest odpowiednie wsparcie. Istotne, aby umieć szczerze i bez obwiniania porozmawiać o problemie, a także upewniać swojego partnera, że mimo problemów ze wzwodem wciąż jest on dla Ciebie atrakcyjny i ważny. Dobre słowa i zachęcanie do leczenia będą niezastąpione, a także dodadzą mężczyźnie pewności siebie, co może pomóc w odzyskaniu zdolności do erekcji.

Przejmij inicjatywę

W niektórych przypadkach mężczyzna nie cierpi na całkowitą impotencję, a jedynie boryka się z trudnością osiągnięcia wzwodu. W tej sytuacji możesz zrobić więcej, niż Ci się wydaje. Przejęcie przez Ciebie inicjatywy oraz obdarowywanie partnera pobudzającymi pieszczotami podczas aktywności seksualnej może przyspieszyć erekcję i pozwolić Wam na satysfakcjonujące współżycie.

Długa i romantyczna gra wstępna, a także wprowadzanie nowych doznań to szansa na to, aby Twój mężczyzna mógł się odprężyć. Warto jednak robić to wszystko bez presji – może zdarzyć się tak, że mimo Twoich starań nie wszystko pójdzie po Waszej myśli. W takiej sytuacji ważne, abyś dała mężczyźnie wsparcie i dużo czułości. Wzorowa i zaangażowana w problem partnerka to niepowtarzalny skarb, którego każdy będzie mógł pozazdrościć Twojemu partnerowi.

Sięgnij po odpowiednią pomoc

Badania wskazują, że mężczyźni zdecydowanie mniej dbają o swoje zdrowie i profilaktykę niż kobiety. Jest to niepokojące zjawisko, dlatego staraj się zachęcać partnera do badań i diagnostyki. Zaburzenia potencji mogą mieć korzenie w innych problemach zdrowotnych jak chociażby choroby układu krążenia, cukrzyca czy otyłość.

Istnieje też możliwość, że mimo wsparcia i diagnostyki problemy nie ustąpią, a Twój partner stanie się coraz bardziej sfrustrowany. W takich sytuacjach należy sięgnąć po rozwiązania korzystające z osiągnięć współczesnej farmakologii. Dobrym wyborem będzie zażycie sprawdzonego środka na potencję, jakim jest kamagra. Pierwsze skutki działania produktu można zaobserwować już po upływie kwadransa. Przez kilka następnych godzin Twój partner będzie mógł cieszyć się jakościowym współżyciem, bez strachu o negatywne skutki zdrowotne czy niekontrolowany wzwód.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku