Problemy ze stanięciem na wysokości zadania dotykają kilkadziesiąt procent mężczyzn. Z wiekiem ta liczba rośnie dość szybko i jest niemalże powszechnym zjawiskiem wśród panów po 40. roku życia. Zazwyczaj nadal mają chęć na łóżkowe figle, jednak za chęcią nie idą tak duże możliwości jak za młodu. Jakie są tego przyczyny? Jak sobie z tym radzić? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.


Co powoduje zaburzenia erekcji?

Przyczyn tego, jakże niemiłego, stanu rzeczy jest wiele. Często są to choroby sercowo-naczyniowe, które dotykają znacznego odsetka Polaków, tak samo zresztą jak cukrzyca. Tak one, jak i przyjmowane leki, mogą osłabiać zarówno potencję, jak i libido. Pod tym pierwszym terminem kryje się zdolność do reakcji seksualnych, zaś pod tym drugim – sama chęć na seks. Chociaż spadki libido zazwyczaj przypisywane są kobietom, to jednak coraz częściej z tym problemem zgłaszają się do specjalistów również mężczyźni.

Zaburzenia erekcji są także bardzo często powiązane z trybem życia. Wszechobecny stres, wpływający na kondycję psychiczną. Brak ruchu, związany z prowadzeniem siedzącego trybu życia, również pogarsza możliwości „łóżkowe”, wpływając też niekorzystnie na cały szereg innych kwestii. To typowe przypadłości cywilizacyjne, szczególnie mocno odczuwane w czasie pandemii.

 

Jak sobie radzić z zaburzeniami erekcji?

Nie ma jednoznacznej odpowiedz, ponieważ wiele zależy od tego, jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy. W niektórych przypadkach faktycznie konieczna jest konsultacja lekarska, nieraz związana z przyjmowaniem określonych leków. Jak jednak przekonuje obsługa sklepu erotino.pl, wielokrotnie wystarczą rozwiązania dużo bardziej prostsze i łatwo dostępne. Do takich należy między innymi zmiana, choćby częściowa, trybu życia. Więcej ruchu, bogatsza w warzywa i owoce dieta, potrafią zdziałać naprawdę wiele, nie tylko jeśli chodzi o problemy ze strefy sypialni. Wśród panów, których dotknęły problemy tej natury, popularne jest także posiłkowanie się rozwiązaniami mechanicznymi. Do takich zaliczyć można specjalne pompki próżniowe, ułatwiające osiągniecie wzwodu, czy też tak zwane pierścienie erekcyjne (https://www.erotino.pl/36-pierscienie-erekcyjne-na-penisa). Ich działanie polega na spowolnieniu odpływu krwi z męskiego narządu, przez co jego erekcja jest silniejsza i dłuższa. Takie rozwiązanie ma też ten plus, że należy do bardzo przyjaznych cenowo, a zakupiony produkt może posłużyć nawet kilka lat. To raczej niewielki koszt, za przywrócenie możliwości prowadzenia aktywnego życia erotycznego.

Oferta sklepów dla dorosłych jest oczywiście dużo szersza. Pozwala nie tylko radzić sobie z męską niemocą, ale też szukać inspiracji, nowych sposobów na wzbudzenie wzajemnego pożądania, zachęca do eksperymentowania w łóżku. W okresie pandemii, która zaowocowała między innymi ograniczeniem aktywności społecznej, takie „gadżety” zyskują coraz większą popularność wśród par. Nic w tym dziwnego. Udane życie erotyczne ma korzystny wpływ na naszą psychiczną i fizyczną kondycję. Jest też, nie ma co kryć, po prostu bardzo przyjemne.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku