W obecnych czasach coraz częściej grozi nam stres oksydacyjny, który, według najnowszych badań, może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Życie w pośpiechu, w stresie, w zanieczyszczonym środowisku, czy w zadymionym mieście, sprzyja powstawaniu wolnych rodników. Do tego dochodzi niewłaściwa dieta, w której brakuje antyoksydantów i nie mamy jak się bronić przed wolnymi rodnikami mogącymi uszkadzać komórki i przyspieszyć proces starzenia.

Zdarza nam się spotkać po latach, dawno nie widziane osoby i zauważamy, że jedni mocno posunęli się w latach, inni zaś nadal wyglądają młodo, jakby czas płynął dla nich wolniej. Nie do końca wiemy, dlaczego tak się dzieje. Starzenie się jest kwestią indywidualną, ale duże znaczenie odgrywa w nim stres oksydacyjny, na który wpływ ma życie w niesprzyjających warunkach.

Jak zwalczać wolne rodniki i jak nie dopuścić do powstania stresu oksydacyjnego?

Niektórzy starają się spowolnić procesy starzenia przez ruch i aktywność fizyczną, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Warto jednak wiedzieć, że intensywny wysiłek fizyczny, na przykład w czasie ciężkiej pracy lub intensywnego treningu, również zwiększa powstawanie wolnych rodników. W takim przypadku również potrzebne są dodatkowe naturalne antyoksydanty.

Jedynymi substancjami, które bronią przed wolnymi rodnikami, są antyoksydanty. Znajdziemy je głównie w warzywach i owocach. Są to witaminy, sole mineralne, mangan, likopen, selen i wiele innych. Aby uzyskać jak najwięcej antyoksydantów w diecie, warto jeść świeże, sezonowe warzywa i owoce, zaś zimą mrożone. Jednak analiza zawartości składników antyoksydacyjnych w warzywach i owocach wskazuje, że ich ilość nie jest tak duża jak dawniej. Ponadto nie zawsze jesteśmy w stanie jeść regularnie świeże warzywa i owoce, dlatego warto wspierać się suplementami.

Jak wybrać właściwe preparaty spośród ogromnej oferty w aptekach? Opinie znajomych, czy recenzje w sieci zachęcają do tego czy innego specyfiku. Stosowanie suplementów nie zawsze odnosi pożądane skutki, zaś preparaty z nieznanego źródła mogą powodować skutki uboczne. Aby wybrać odpowiedni preparat dla siebie, warto kierować się pewnymi kryteriami. Przede wszystkim warto zwracać uwagę na czysty skład preparatu. Czysty skład, czyli oznaczenie “clean label”, oznacza, że dany preparat zawiera tylko składniki aktywne. Oznacza to również, że w preparacie nie ma konserwantów, sztucznych barwników, wypełniaczy, słodzików itp. Suplementy wymagają dłuższego stosowania, zaś kumulujące się w czasie sztuczne dodatki, mogą powodować skutki uboczne. Preparat Grinday NoOxy, nie zawiera sztucznych barwników i jest odpowiedni dla wegan.

Preparat Grinday NoOxy

Zawiera aż 13 składników aktywnych i są to wysokiej klasy naturalne antyoksydanty w postaci ekstraktów standaryzowanych kurkumy, pestek winogron i korzenia rdestowca ostrokończystego. Ponadto naturalne antyoksydanty NoOxy zawierają foliany, selen oraz witaminy C, D, E i B12. Jest to unikatowa, autorska mieszanka stworzona przez polskiego producenta i dostępna w aptekach. Biorąc pod uwagę zawartość produktu, cena jest bardzo przystępna.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku