Sprzęt rehabilitacyjny jest niezbędnym wyposażeniem do zajęć rehabilitacji, które mają na celu osiągnięcie aktywnego uczestnictwa osoby niepełnosprawnej w możliwie najwyższym poziomie dla jej funkcjonowania przy zachowaniu korzystnej jakości życia. To sprzęt konieczny do usprawnienia zaburzonych funkcji organizmu oraz jako wspomagający proces leczenia. Gdzie znaleźć odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny i na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Odpowiadamy.

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego 

Pierwszą myślą dla tej frazy z pewnością są wózki inwalidzkie. To słuszne skojarzenie, jest to bowiem najczęściej sprzęt pierwszej potrzeby dla osób niepełnosprawnych. Znajdziemy tutaj wiele ich rodzajów, takie jak wózki inwalidzkie ortopedyczne, aktywne czy wózki inwalidzkie elektryczne. Poza nimi niezbędnikami w tej kategorii będą również specjalistyczne:

  • kule, 
  • balkoniki,
  • trójnogi,
  • podpórki i inne.

Sprzęt rehabilitacyjny Rzeszów służy przede wszystkim do usprawnienia prowadzonych działań i kuracji, hospitalizacji itd. Warto pamiętać o tym, aby każdy z nich posiadał odpowiedni atest medyczny i był używany tylko zgodnie z jego przeznaczeniem. Dzięki stosowaniu go w sposób prawidłowy i bezpieczny możemy mieć pewność, że będzie on przydatny i zagwarantuje nam znaczące efekty podejmowanych działań rehabilitacyjnych.

Dla kogo będzie odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny?

Rehabilitacja to działania podejmowane dla osób niepełnosprawnych, po urazach, wypadkach o braku pełnej sprawności ruchowej, wykonywane w celu jej przywrócenia. Jest to proces czasochłonny i długotrwały. W tym przypadku niezbędny będzie zakup dobrej jakości sprzętu rehabilitacyjnego.

Dla osób o niepełnych możliwościach do poruszania się, czyli przede wszystkim dla seniorów, osób ze zwyrodnieniami stawów czy chorobą Parkinsona idealnym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniego sprzętu specjalistycznego, jakim są balkoniki. Dzięki nim chory z pewnością odzyska znaczną mobilność zarówno w domu jak i na zewnątrz. Przy zakupie tego typu sprzętu warto zwrócić uwagę na wysokość, materiał i mobilność jego konstrukcji. Zakup odpowiedniego modelu warto skonsultować z odpowiednim rehabilitantem, lekarzem lub sprzedawcą w sklepie medycznym.

Skuteczna pomoc przy odleżynach 

Ciało osoby o ograniczonej sprawności bądź całkowicie niepełnosprawnych jest narażone na powstawanie odleżyn. Dlatego też niezbędnym wyposażeniem dla tego typu osób będą materace przeciwodleżynowe i łóżka rehabilitacyjne. To specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny Rzeszów niezbędny do właściwej  opieki nad osobą leżącą. Zapewnią one bardzo komfortowy sen w odpowiedniej i korzystnej dla chorego pozycji, zmniejszą ryzyko występowania odgnieceń oraz znacznie uproszczą podnoszenie się i opuszczanie łóżka.

Seniorom o określonych problemach z chodzeniem, ale w dalszym ciągu sprawnych w rehabilitacji pomocne będą wszelkiego rodzaju laski i kule. Powinny być one odpowiednio wyprofilowane, z gumową nakładką, aby zapobiegać niekontrolowanemu poślizgowi sprzętu. Laski mogą mieć zarówno jedną jak i więcej nóg, te drugie będą odpowiednie u osób, które potrzebują większej stabilności. Produkty tego typu powinny być dobrane odpowiednio do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Gdzie kupić dobrej jakości sprzęt rehabilitacyjny?

Sprzęt rehabilitacyjny Rzeszów i jego zakup powinien być skonsultowany z lekarzem i dobrany do indywidualnych potrzeb. Jeśli już wiemy jaki sprzęt jest nam potrzebny, warto zwrócić uwagę na wybrany przez nas sklep medyczny. Czy jest on zaufanym miejscem i czy oferuje nam asortyment o dobrej jakości? Warto również sprawdzić, czy umożliwia on nabycie z finansowaniem NFZ.  Med Partner to miejsce, w którym znajdziesz tylko wysokojakościowe sprzęty rehabilitacyjne dostępne w korzystnej ofercie cenowej. To wyłącznie funkcjonalne produkty o dużej niezawodności, dzięki czemu odnajdziesz tutaj naprawdę pomoce artykuły niezbędne do opieki nad osobą starszą lub niepełnosprawną. Cieszymy się zaufaniem i dobrymi opiniami naszych klientów. Sprawdź naszą ofertę i dołącz do nich już dziś. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

sklep
sklep medyczny

Wersja do druku