Dla kobiet zegarek to nie tylko gadżet do odmierzania czasu. To także element biżuterii i dodatek to stylizacji. Dlatego wybór damskiego zegarka nie może być przypadkowy. Ważna jest tu nie tylko funkcjonalność, ale i wygląd zegarka. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając damski zegarek?


Wybór damskiego zegarka

Zacząć trzeba od mechanizmu napędzającego zegarek. Panie, które cenią sobie przede wszystkim wygodę postawić powinny za zegarki kwarcowe zasilane baterią. Dla tradycjonalistek lepszym wyborem może być model zegarka mechanicznego z naciągiem ręcznym. Możliwy jest także pewien kompromis. Mowa tu o zegarku automatycznym. W przypadku zegarków damskich warto także zwrócić uwagę na szkiełko. Jego zadaniem jest oczywiście ochrona tarczy zegarka. Szczególnie odporne na zarysowania będzie szkiełko szafirowe. Warto postawić na takie rozwiązanie jeśli na tej samej ręce zamierza się nosić także inną biżuterię, jak np. bransoletkę. Jeszcze lepiej pod kątem ochrony sprawdzi się szkiełko mineralne. Kolejna ważna sprawa przy wyborze damskiego zegarka to wielkość koperty. W tym przypadku wybrać należy taką kopertę, która bez problemu mieścić będzie się pod mankietem koszuli lub marynarki. Przy wszystkich tych wskazówkach pamiętać trzeba, aby zegarek zawsze wykonany był z materiałów wysokiej jakości. Tym cechują się choćby zegarki Timex damskie.

Dobór paska do zegarka damskiego

Zegarek na pasku to dobre rozwiązanie dla tych pań, które mają dość wąską rękę. Zegarek na pasku jest bowiem lżejszy od bransolety. Na co dzień dobry będzie pasek skórzany. Jest elegancki i pasuje do różnych stylizacji. Jeśli jednak prowadzi się dość aktywny tryb życia to skóra może nie być najlepszym wyborem. Ta bowiem wchłania pot i zapach. Kobiety aktywne powinny postawić raczej na paski silikonowe. Ich zaletą jest także to, że są wodoodporne. Rodzaj paska musi być zatem dobrany do indywidualnych potrzeb. Na szczęście wspomniane już zegarki Timex damskie mają szeroką ofertę jeśli chodzi o rodzaje pasków do zegarków.

Dobór bransolety do zegarka damskiego

Wybierając zegarek z bransoletą, dobrze jest wybrać taki, który posiada możliwość jej regulacji. Pozwoli to na idealne dopasowanie bransolety do nadgarstka. Dla pań polecić można w szczególności bransolety typu mesh. Taka bransoleta składa się z bardzo małych ogniw, a dzięki temu będzie można ją dopasować także do bardzo wąskiej ręki. Dodatkowo prezentuje się bardzo elegancko. Pod tym względem także uwagę zwrócić można na zegarki Timex damskie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku