Modnie i wygodnie na wiosnę – klasyka od Reebok Wiosna 2021 to wciąż czasy pandemii, zatem dalej mamy ograniczone możliwości wyjścia. Ale jak już gdzieś wychodzimy to warto żeby było to wyjście w dobrym stylu. Najlepiej modnie, wygodnie i po prostu przyjemnie, czyli w dobrych butach, które łączą jakość klasyki i zgodność z aktualnymi trendami w modzie. Takie mamy czasy, że nawet zwykły spacer cieszy nasze ciało i duszę, ale nie oznacza to, że nie warto chodzić w niezwykłych butach. Do takich należy obuwie Reebok Classic Leather. Oto główny bohater tego artykułu.

Reebok. Kiedy to się zaczęło?

Może się wydawać, że Reebok towarzyszy nam niemal od zawsze. Rzeczywiście, coś w tym jest, bo ta marka raczy nas swoimi produktami już od ponad 100 lat! Dokładnie od roku 1895. Na początku była to mała firma rodzinna i pierwszą zarejestrowaną jej nazwą był J.W. Foster and Sons (od założycieli, Josepha B. Fostera i jego syna Josepha Williama Fostera). Od początku tworzyli buty sportowe, a w rozwoju marki pomogły sukcesy sportowców występujących w obuwiu od J.W. Foster and Sons. Następnie wnuki J.K. Fostera założyły kolejny rodzinny biznes (w 1958 powstał Merkury Sports), a następnie połączyli go z J.W. Foster. Tak narodziła się marka Reebok. Wiecie od czego wzięła się ta nazwa? Ridbok Szary, po angielsku Grey Rhebok, czyli gatunek antylopy. Cóż, gdyby antylopy nosiły buty to z pewnością byłyby to buty Reebok. Może wtedy miałyby większe szanse w ucieczce przed gepardem na sawannie?

Od butów do rakiety

Historia marki Reebok jest długa i ciekawa niczym lista zakupów przedświątecznych, ale nie czas na to, aby opowiadać Ci ją w całości. Jesteś tu przecież po to, aby dowiedzieć się co takiego jest w tych butach, że powinien je spotkać zaszczyt zagoszczenia na Twoich stopach. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć. Reebok Classic Leather to równowaga. Nie chodzi tu tylko o Twoją równowagę, lecz o fakt, że są wierne klasyce spod ręki Reebok, jednocześnie nadążając za obecnymi trendami modowymi. Te obuwie powstało (a właściwie jego pierwsza wersja) w roku 1985 i kierowano je głównie do… tenisistów. W sumie czemu nie? Wygodne, wytrzymałe i do tego estetyczne, w sam raz na ten sport. Z czasem te buty przeniknęły do kultury codziennej, a dziś możesz w nich chodzić z przyjemnością bez konieczności biegania z rakietą na korcie.

Buty sportowe Reebok Classic Leather i ich zalety

Cholewka tego obuwia wykonana jest z miękkiej skóry naturalnej, co gwarantuje komfort stopom. Współgra to z dobrą amortyzacją wynikającą z podeszwy formowanej z pianki EVA (Ethylene-Vinyl Acetate). EVA to kopolimer etylenu i octanu winylu, który daje butom lekkości, dobrze amortyzuje stopę i zachowuje giętkość buta. A co z trwałością butów Reebok Classic Leather? To również ich wielka zaleta, którą zawdzięczają choćby odpornej na ścieranie gumowej podeszwie zewnętrznej. Taka podeszwa to też niezła przyczepność. A design? To piękno widoczne jest gołym okiem. W opcji modelu 50149 dominuje czerń, która jak to czerń, wyszczupla, dodaje elegancji i nigdy nie wychodzi z mody. Z praktycznych zalet oczywiście oznacza to, że mniej widać zabrudzenia. Reebok Classic Leather to także biel (w opcji z numerem 50151). Ale o tym w dalszej części artykułu.

Pytasz o dobre buty damskie? Odpowiadamy Reebok Classic Leather White!

Ta propozycja sygnowana znakiem Reebok to klasyka zaprojektowana dla Ciebie. Komfort noszenia daje tu choćby skóra licowa, po którą sięgnięto tworząc te buty. Z kolei wyściółka tekstylna pojawiająca się w tych butach gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza, a podeszwa środkowa uprzyjemni codzienne użytkowanie – bo komfort i świeżość stopy są bardzo ważne, szczególnie dla pań. Lekkość i delikatność tych butów wcale nie wyklucza ich trwałości, natomiast użyte tu technologie sprawią też, że miejskie, twarde nawierzchnie nie będą sprawiać Twojej stopie nieprzyjemności. Spacer, bieganie czy nawet stanie w miejscu i podziwianie wiosennej aury to czysta przyjemność. Oto buty, które każda kobieta powinna mieć w swojej garderobie, niezależnie od wieku.  

Dla kogo te „klasyczne Reeboki”?

Można powiedzieć, że dla każdego. Nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn oraz dzieci. Każdy docenia w nich poszczególne elementy (np. wygoda noszenia czy design) lub całość (wszystko to co napisaliśmy w tym artykule). Wielką zaletą, która definiuje buty Reebok Cl Lthr to ich uniwersalność. Niezależnie od tego czy nosi je młodzież, dojrzała kobieta, uprawiający sport mężczyzna czy też dziecko, które beztrosko szaleje na placach zabaw. To nie są jednak tylko buty sportowe, choć za tym przemawiają ich zalety i pierwotne przeznaczenie. To także obuwie gwarantujące zdrowie stopy i świetną prezencję. Kobieta MOŻE mieć w swojej szafie piękne szpilki, mężczyzna eleganckie pantofle, a dziecko trampki do grania w piłkę, natomiast takie buty jak Reebok Classic Leather Black lub Reebok Classic Leather White każde z nich mieć MUSI. Szczególnie na wiosnę. Bo w tych butach dobrze się chodzi, a na takim zakupie doskonale się wychodzi.


Jeżeli szukasz w Google takich pozycji jak buty sportowe męskie, buty sportowe dla dzieci, buty sportowe damskie i jesteś tutaj, to… jesteś w dobrym miejscu i w odpowiednim czasie. Nasz sklep sportowy timsport.pl da Ci to czego szukasz.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku