Powiedzmy, że ktoś zdobył wiedzę: stworzenie dla siebie najlepszych warunków snu jest kluczowym czynnikiem dla naszego zdrowia. Potem może przyjść pytanie: czy materac, na którym śpię, naprawdę jest zdrowy i komfortowy? A następnym krokiem może być decyzja: chcę zapewnić sobie zdrowe i komfortowe warunki snu! W tym właśnie momencie należy wspomnieć o dostępnych już w Polsce najlepszych materacach od Hilding Anders.

Najlepszy materac? Materac od Hilding Anders!

Gdy używamy superlatyw w opisie materacy Hilding i w przedstawieniu tej firmy, to nie ma w tym nic na wyrost. To jeden z najbardziej doświadczonych producentów - działa od 1939 roku. Hilding to szwedzka firma, która poświadcza najlepiej o wyższości tzw. "skandinavian sleeping", czyli rdzennie skandynawskich rozwiązaniach dla naszej sypialni, nad innymi pomysłami na dobry sen. Obecnie Hilding - na całym świecie, ponieważ to brand globalny - przedstawia swoje materace w kategoriach wellness, dobrostanu fizycznego i psychicznego, filozofii, w której najważniejsze są zdrowie i komfort. I z tego zadania Hilding Anders wywiązuje się znakomicie, o czym świadczą liczne nagrody przyznawane tej firmie za innowatorskie rozwiązania prozdrowotne. (Hilding posiada własne ośrodki badawcze i projektowe).

A więc w którymś momencie następuje ten zwrotny punkt, kiedy decydujemy o wyborze nowego materaca. W największym skrócie wybór ten można zredukować do zdecydowania się na materac piankowy lub sprężynowy. Powiemy to natychmiast: nie ma jednej recepty dla wszystkich. Nie istnieje jedno rozwiązanie obowiązujące każdego, ponieważ wybór materaca to sprawa nader indywidualna (a nawet osobista). Po jednej stronie spektrum mamy konstrukcje od początku do końca piankowe, po drugiej nie mniej interesujące technologie stosujące nowe rodzaje sprężyn (np. mikrosprężyny kieszeniowe multipocket).

Hilding proponuje materace obu typów, także hybrydowe materace, w których występują zarówno nowej generacji sprężyny i najnowsze, doskonałe pianki termoelastyczne lub visco. Większość modeli - niezależnie od budowy - w przypadku Hilding będzie posiadać aż 15 lat gwarancji.

Ponieważ właściwości prozdrowotne i codzienna użyteczność są tak samo dobre w materacach sprężynowych i piankowych, to stajemy przed nie lada trudnym wyborem.

Swobodny wybór: materac piankowy czy sprężynowy?

Ten wybór naprawdę jest swobodny, w sensie swobody dopasowania do naszych oczekiwań i preferencji. Tacy znakomici producenci jak Hilding nigdy nie dopuściliby do sprzedaży produktów wadliwych, miernych, ułomnych. Zatem spór pomiędzy zwolennikami nowych materacy piankowych, gdzie warstwy układają się zgodnie ze wskazaniami badań nad ludzkim zdrowiem, są zbudowane z trwałych, elastycznych i higienicznych pianek - a zwolennikami bardziej tradycyjnych modeli sprężynowych (choć dziś przecież sprężyny w materacu również są znacznie udoskonalone), które obecnie potrafią tak samo dobrze jak pianki rozprowadzać nacisk na powierzchnię materaca - ten spór trwa.

Spór ten może być rozstrzygnięty wyłącznie przez wybór indywidualny. Bowiem osiągnięcie najwyższego statusu w świecie materacy, czyli uzyskanie dla materaca certyfikatów wyrobu medycznego, Hilding osiąga zarówno w materacach piankowych i sprężynowych. Podobnie jest z trwałością, subiektywnym poczuciem wygody materaca, akcesoriami takimi jak pokrowce, itd. Oba typy materacy, jeśli tylko mamy do czynienia z najwyższą jakością, jak w przypadku Hilding Anders, spełniają te kryteria w równym stopniu. Cóż, ktoś lubi lody truskawkowe, ktoś inny wybierze smak waniliowy, ale ranga producenta zapewnia, że oba będą smakować tak samo dobrze.

Sklep z materacami, poduszkami i innym profesjonalnym wyposażeniem sypialni

Jeżeli naprawdę zależy nam na naszym zdrowiu (postawa, kręgosłup, krążenie, profilaktyka, a nawet korekcja wad postawy), to w sprawach zakupu materaca ważny będzie też sklep z materacami. Wydaje się, że na rodzimym rynku szwedzkie materace Hilding w największym wyborze oferuje SleepingHouse.pl. Tu możemy też zakupić wspaniałe poduszki naturalne i profilowane z pianki, a także całą gamę znakomitego wyposażenia sypialni, nawet tych znajdujących się w dużych i bogatych rezydencjach. Oferta jest przy tym dostępna także dla osób dysponujących przeciętnym budżetem, ale zawsze z gwarancją jakości Hilding Anders.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

dobre samopoczucie

Wersja do druku