Dzień Kobiet to świetna okazja, aby podarować piękny upominek swojej przyjaciółce. Doskonałym pomysłem będzie album ze zdjęciami uwieczniającymi ważne i radosne chwile spędzone razem. Poniżej kilka inspiracji, jak stworzyć taki projekt.

Album z kieszonkami czy do wklejania zdjęć?

Duży wybór albumów na zdjęcia dostępnych w każdym niemal kolorze i z różnymi okładkami z jednej strony pozwala znaleźć idealny wzór, który spodoba się przyjaciółce, z drugiej zaś może utrudnić podjęcie decyzji. Aby nieco ułatwić sobie zadanie, warto zastanowić się, czy wolimy wersję z kieszonkami na standardowe zdjęcia lub do samodzielnego wklejania. Pierwszy z wymienionych albumów może mieć dodatkowo miejsce na podpisy. Druga opcja jest z kolei o tyle ciekawsza, że oprócz fotografii pozwala umieszczać wewnątrz inne pamiątki, a więc np. bilety, wycinki z prasy czy inne elementy, które wiążą się z konkretnymi wspomnieniami. Oprócz tego w tym przypadku nie ma ograniczeń co do formatu samych zdjęć, dlatego zależnie od preferencji można w nim wkleić zarówno jedną dużą fotografię na stronę, jak i kilka mniejszych.

Ciekawym pomysłem są odbitki kwadratowe, które można zamówić na https://foto.fujifilm.pl/. Można z nich stworzyć dowolne kompozycje, dzięki czemu całość prezentuje się wyjątkowo. W takim albumie znajdzie się również miejsce na dowcipne komentarze, co z pewnością będzie dodatkowym atutem takiego personalizowanego prezentu.

Jak wybrać zdjęcia?

Jeśli przyjaźń trwa wiele lat, z pewnością nagromadziło się wiele wspólnych fotografii, które warto umieścić w albumie będącym kroniką znajomości. Na pierwszych stronach można więc wkleić fotografie związane z początkiem przyjaźni, a więc np. z przedszkola czy szkoły – a na kolejnych – te dotyczące późniejszych zdarzeń. Zachowanie porządku chronologicznego i wklejenie zdjęć dotyczących czasów dzieciństwa z pewnością sprawi radość przyjaciółce, a ich oglądanie będzie doskonałą okazją do wspomnień. Być może całe przedsięwzięcie będzie wymagało nieco wysiłku związanego z odnalezieniem wspólnych fotografii, ale efekt końcowy z pewnością jest tego wart. Oczywiście na kartach albumu mogą znaleźć się nie tylko zdjęcia upamiętniające istotne wydarzenia, ale też te dotyczące całkiem „zwykłych” sytuacji, które budzą pozytywne wspomnienia.

Wysoka jakość zdjęć to podstawa

Aby album dla przyjaciółki nie tylko prezentował się pięknie, ale też stanowił pamiątkę na długie lata, warto zainwestować w odbitki wysokiej jakości. Dzięki temu zyskamy pewność, że kolor na zdjęciach będzie nasycony i nie straci na wyrazistości wraz z upływem czasu. Oprócz formatu fotografii do wyboru mamy również papier: standardowy, premium lub profesjonalny. Jest on dostępny w kilku wersjach – błyszczącej, półmatowej, a w przypadku papieru profesjonalnego dodatkowo jedwabnej i velvet – idealnych na wyjątkowe okazje. Tak duży wybór pozwala stworzyć pamiątkowy album dla przyjaciółki dopracowany pod każdym względem i w pełni dopasowany do konkretnych oczekiwań. Jest to więc doskonały pomysł na prezent, który z pewnością zachwyci obdarowaną osobę.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku