Brodziki akrylowe od lat są jednymi z najpopularniejszych rodzajów brodzików prysznicowych. Do ich wyboru i zakupu zachęcają przede wszystkim atrakcyjne ceny, łatwość czyszczenia i pielęgnacji, klasyczny design oraz przyjemnie ciepły i gładki w kontakcie ze skórą materiał. Wśród brodzików akrylowych znaleźć można zarówno świetnej jakości rozwiązania, jak i te słabsze, które niekoniecznie muszą się dobrze sprawdzić zwłaszcza podczas długotrwałej, dość intensywnej eksploatacji. Jak spośród nich wybrać najlepszy brodzik akrylowy?


Co warto wiedzieć o akrylu i brodzikach akrylowych?

Akryl jest lekkim i wytrzymałym materiałem, z którego produkowane są głównie wanny i brodziki prysznicowe. Jego atrakcyjna cena i klasyczny, uniwersalny design pasujący właściwie do wszystkiego skłania wiele osób do wyboru właśnie takiego rozwiązania. Brodzik akrylowy jest jednak dobrym wyborem pod warunkiem, że będzie odpowiedniej jakości. Rozwiązanie stworzone z wysokiej jakości materiału pozwoli na wieloletnie korzystanie z niego zgodnie z przeznaczeniem, regularne czyszczenie oraz zachowanie powierzchni w dobrym stanie wizualnym i użytkowym.

Akryl jest materiałem stosunkowo delikatnym, przez co należy bardzo starannie dobierać produkty przeznaczone do jego czyszczenia. Odpowiednie środki czyszczące powinny być pozbawione fizycznych drobinek ściernych, które mogą naruszać delikatną powierzchnię brodzika oraz powodować powstawanie na niej nieestetycznych rys. Przy zastosowaniu odpowiednich detergentów utrzymanie brodzika akrylowego w wysokiej higienie i czystości jest jednak bardzo proste, gdyż jego gładka powierzchnia ułatwia i przyspiesza cały proces czyszczenia pozwalając codziennie cieszyć się higienicznym, bezpiecznym dla zdrowia brodzikiem prysznicowym.
 

Brodziki akrylowe - najważniejsze zalety, dla których warto po nie sięgnąć

Korzystanie z klasycznego brodzika akrylowego wiąże się z licznymi korzyściami. Oprócz wspomnianej powyżej atrakcyjnej ceny, łatwości w utrzymaniu w czystości oraz lekkości rozwiązań prysznicowych wykonanych z klasycznego akrylu, brodzik akrylowy jest niezwykle przyjemnym w kontakcie ze skórą rozwiązaniem, co pozytywnie wpływa na wrażenia płynące z jego codziennego użytkowania. Jego ciepła i gładka powierzchnia gwarantuje przyjemne doznania podczas brania prysznica, a szeroki wybór kształtów, rozmiarów oraz wysokości brodzików dostępnych w sprzedaży pozwala na zakup rozwiązania idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Poszukując dobrej jakości brodzika akrylowego, który przez cały okres użytkowania zachowa swój atrakcyjny wygląd oraz doskonałe właściwości użytkowe, w szczególności warto zwrócić uwagę na ofertę marki Roca. W jej bogatym asortymencie znaleźć można doskonałej jakości brodziki akrylowe o różnych kształtach, które idealnie odnajdą się w każdej domowej łazience wyposażonej w prysznic. Brodziki prostokątne z kolekcji Granada oraz kwadratowe i narożne Malaga dostępne są w trzech wysokościach - flat, compact i medio, co pozwala na zaaranżowanie kącika prysznicowego w pełnej zgodzie z osobistymi preferencjami.

 Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku