Produkty polimerowe stosowane są przez profesjonalne kosmetyczki i osoby pragnące osiągnąć trwałość przeprowadzonego manicure. Stylizacje na bazie produktów wyróżnia oryginalna estetyka i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Warto wiedzieć, czy hybrydowe preparaty mogą uszkodzić płytkę paznokci.

Opis

Polimerowe produkty wyróżnia wysoki poziom trwałości oraz intensywność zastosowanych kolorów. Lakiery hybrydowe bazują na mocnej pigmentacji produktu. Nie zawierają one rozpuszczalników, a ich utwierdzanie polega na przeobrażeniu płynnej konsystencji na stałą dzięki wykorzystaniu katalizatorów intensyfikowanych za pomocą lampy UV lub światła LED. Przed nałożeniem właściwego produktu aplikuje się zazwyczaj odpowiedni podkład. W stylizacji stosuje się również błyszczący lub matowy top. Warstwa ta wspomaga trwałość nakładanego lakieru. Manicure na bazie hybrydowych produktów wykonywany jest przez kosmetyczki lub osoby pragnące zmienić wygląd swoich paznokci. Aplikacja lakieru nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych. Hybrydowe produkty usuwa się za pomocą odpowiednich preparatów. Manicure bazujący na polimerowych lakierach umożliwia stworzenie prostych i złożonych stylizacji. Nałożony produkt utrzymuje się na paznokciach przez trzy tygodnie.

Przeciwskazania

Polimerowych lakierów nie powinny używać osoby wykazujące nadwrażliwość na składniki zawarte w preparacie. Należy również pamiętać, że nieodpowiednio przeprowadzona aplikacja może powodować szkodliwe infekcje. Reakcje alergiczne wywołują głównie trzy substancje chemiczne – ftalan, toluen oraz aldehyd. Na rynku dostępne są produkty, nie zawierające wyżej opisanych składników. Lakiery te bazują na formule 3-free. Hybrydowe produkty dostępne na stronie Eveline.pl są niezwykle wydajne. Odznaczają się one dużą trwałością. Lakiery hybrydowe nie emitują tak brzydkiego zapachu, jak standardowe produkty do stylizacji paznokci. Polimerowe preparaty są ponadto odporne na ścieranie. Poprawnie przeprowadzona aplikacja hybrydowa nie niszczy paznokci oraz przylegających do nich skórek. 

Polimerowe produkty są niezwykle wydajne i trwałe. Ich stosowanie nie jest szkodliwe. Można jednak zdecydować się na zakup odżywki do paznokci, chcąc zapewnić optymalny wygląd i stan płytki.

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma kubuś

Wersja do druku