Nowoczesne szczoteczki soniczne zrewolucjonizowały nasze myślenie o higienie jamy ustnej. Są skuteczne, wydajne i przede wszystkim szybko i bezpiecznie usuwają nieczystości, a tym samym gwarantują piękny i zdrowy uśmiech, a ten jest przecież najważniejszą wizytówką współczesnego człowieka. Nic więc dziwnego, że inwestujemy w doskonałe pasty, wizyty u specjalistów oraz profesjonalne zabiegi, a na co dzień towarzyszą nam szczoteczki soniczne. Ta idealna powinna być oczywiście dobrana do potrzeb i możliwości, by jak najlepiej spełniać swoje zadanie.


Jakie szczoteczki soniczne są najlepsze?

Producenci stale zaskakują nowymi modelami, które mają sprawić, że mycie zębów będzie jeszcze bardziej efektywne. W sklepach dostępne są różne soniczne szczoteczki, więc klienci nie mogą narzekać na ich brak, a dylematy mogą być właśnie związane ze zbyt dużą ilością asortymentu. Co istotne, w urządzeniach mamy coraz więcej funkcji wspomagających szczotkowanie, a wygląd sprzętu i praktyczne aspekty też są doceniane przez klientów. Szczoteczka soniczna wykorzystuje fale dźwiękowe. To one wprawiają włókna w ruch wymiatający. Dzięki temu czyszczenie zębów jest efektywne oraz bezpieczne dla dziąseł. Przede wszystkim szczoteczki soniczne świetnie radzą sobie z usuwaniem nawet uporczywych przebarwień oraz płytki nazębnej. Zęby zyskują naturalną biel oraz blask. Poza tym ruchy wymiatające również delikatnie masują dziąsła, poprawiając ich ukrwienie i kondycję.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Podczas szczotkowania włókna szczoteczki sonicznej poruszają się bardzo szybko. Dzięki temu powstaje płyn ze śliny, pasty i wody, który zmienia się w mikrobąbelki. Te aktywnie wspomagają odrywanie osadów, a także docierają w miejsca niedostępne. To najlepsza profilaktyka próchnicy oraz zapalenia dziąseł. Szczoteczki soniczne rewelacyjnie oczyszczają miejsca, do których nie dociera klasyczna szczoteczka. Świetnie radzą sobie w przestrzeniach międzyzębowych, przy dziąsłach czy też w obrębie mostów czy implantów. Skuteczność ich działania potwierdzają nie tylko różnorodne badania, ale również opinie zadowolonych klientów.

Dla kogo szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne przeznaczone są dla dzieci i dorosłych. Polecane są również osobom o wrażliwych dziąsłach, z paradontozą oraz pacjentom po leczeniu implantologicznym, z protezami czy też stałymi aparatami. To bezpieczna opcja, a siłę działania szczoteczki oraz parametry można bez problemu dobrać do indywidualnych potrzeb. Sam wybór oczywiście nie jest łatwy i czasem warto skorzystać z pomocy specjalisty.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku