Święta coraz bliżej, a Ty wciąż nie masz prezenty dla rodziny i przyjaciół? Kosmetyki są zawsze dobrym i uniwersalnym prezentem, którego można z powodzeniem użyć podczas świąt Bożego Narodzenia. Na szczególną uwagę zasługują kosmetyki orientalne, wciąż egzotyczne i nietypowe na polskim rynku - z pewnością znajdą uznanie wśród osób ceniących sobie naturalny skład stosowanych produktów, bogactwo właściwości pielęgnacyjnych oraz kojące zmysły zapachy!

Bogactwa Orientu - idealne na zimowy, świąteczny czas!

Aromatyczne, bogate w cenne właściwości pielęgnacyjne kosmetyki pochodzące z Orientu, to “strzał w dziesiątkę” jako bożonarodzeniowy prezent. Zimą nasze ciało potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji - głębokiego nawilżenia poszukuje zarówno skóra, jak i włosy. Kosmetyki orientalne posiadają w swoim składzie naturalne oleje wykazujące szeroki wachlarz dobroczynnych właściwości. Przykładem jest olejek arganowy pochodzący z Maroka, który obecnie znany jest na całym świecie dzięki swojemu odżywczemu, nawilżającemu działaniu. Kosmetyki posiadające go w swoim składzie dadzą ukojenie, a dzięki swojemu wyjątkowemu zapachowi - również przyjemne chwile dla zmysłów.

Produkty pielęgnacyjne pochodzące z Orientu jako prezent z pewnością przypadną do gustu osobie, która ceni naturalny skład używanych kosmetyków. Inaczej niż większość komercyjnych produktów dostępnych w polskich drogeriach, kosmetyki orientalne bazują na naturalnym składzie. Ich etykiety są czytelne, dzięki czemu użytkownik posiada pewność, czego dokładnie używa do pielęgnacji swojego ciała. Z tego względu warto zauważyć, że produkty te są również dobrym pomysłem dla osób posiadających skłonności do podrażnień i alergii, którym często boimy się kupić nowy kosmetyk, nie wiedząc, czy będzie on dobrze przez daną osobę tolerowany. Produkty pielęgnacyjne pochodzące z Orientu mają zdecydowanie mniejszą skłonność do wywoływania negatywnych reakcji - z tego względu są częstym wyborem osób doświadczających problemów skórnych.

Orientalne zapachy - nie tylko na święta!

Jeśli posiadamy wśród bliskich osobę, która lubi nietypowe zapachy perfum, udanym pomysłem może stać się zaprezentowanie jej pod choinkę produktu pochodzącego z Półwyspu Arabskiego. Perfumy orientalne znacznie różnią się od ich europejskich odpowiedników. Przede wszystkim nie zawierają w swoim składzie alkoholu, przez co ich zapach inaczej rozwija się w kontakcie ze skórą (woń może się zmieniać nawet przez kilka godzin). Z pewnością mogą okazać się dobrym pomysłem na prezent dla osób, którym znudziły się już typowe perfumy dostępne w polskich drogeriach oraz osobom poszukujących nowych, niespotykanych nut zapachowych. Warto zauważyć, że orientalnymi kosmetykami obdarzyć możemy zarówno bliską nam kobietę, jak i mężczyznę!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku