Telefony marki Xiaomi to coraz częściej spotykany wybór w naszym kraju. Oferują wysoką moc obliczeniową oraz jakość komponentów przy bardzo konkurencyjnych cenach. Aby telefony zachowały sprawność oraz jakość wizualną, powinny być przechowywane w ochronnym etui. Jakie etui do Xiaomi MI 9?

Cechy dobrego etui

Aby case do Xiaomi mógł zostać uznany za dobry i udany zakup, to powinien posiadać odpowiednie cechy. Pierwszą z nich jest estetyka. Etui powinno dobrze się prezentować i pasować do stylu właściciela.  Pod drugie etui musi spełniać swoją podstawową funkcję, czyli ochrona telefonu w przypadku wszelkich potencjalnych upadków i uderzeń. Aby taka ochrona była możliwa, etui musi być wykonane z wytrzymałych materiałów, dobrze przylegać do telefonu, a także pokrywać jego jak największą powierzchnię. Oczywiście przy wyborze konkretnego etui należy zwrócić uwagę na dokładny model telefonu, dla którego zostało stworzone. W innym wypadku można doświadczyć nieprzyjemnej pomyłki i zakupić etui, które zupełnie nie będzie pasowało do urządzenia. 

Jakie etui wybrać?

Na rynku można znaleźć mnóstwo rozwiązań. My jednak wybraliśmy dla was te najbardziej funkcjonalne i estetyczne rodzaje etui do Xiaomi. Oto one:

Etui typu backcase

Jest to najbardziej popularny rodzaj etui na telefon. Umieszczane jest na tylnej obudowie urządzenia, przez co doskonale chroni jego tył, ale również boki. Wyprodukowane zwykle z tworzyw sztucznych w postaci silikonu, który odpowiada za jego elastyczność. Niemniej na rynku można spotkać również tego rodzaju etui wykonane z nieco bardziej twardych materiałów, takich jak poliwęglany czy też plastik. 

Etui książkowe

Jest to zdecydowanie najbardziej elegancki rodzaj etui, jaki można znaleźć na rynku. Odpowiedni dla osób, które cenią sobie wyważony styl i pragną, aby ich telefon prezentował się nad wyraz dobrze. Case tego rodzaju zwykle produkowane są z materiału, który swoją fakturą ma przypominać skórę. Można je spotkać w bardzo różnej kolorystyce, od różowego do czarnego. Dzięki temu każdy może znaleźć takie etui dopasowane do swoich estetycznych preferencji.

Etui typu bumper

Nie jest to etui w pełnym znaczeniu tego słowa, ale zdecydowanie warto o nim wspomnieć. Bumper to specjalna, najczęściej silikonowa ramka, którą zakłada się na boki telefonu - przód i tył pozostają odsłonięte. Dzięki temu ten rodzaj etui stanowi idealną opcję dla osób, które pragną w pełni eksponować swój telefon, ja jednocześnie chcą go nieco zabezpieczyć.

Etui pancerne

Chociaż nazwa nie jest dosłowna, to kryje się w niej ziarno prawdy! Tego typu etui zwykle jest wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Składa się z 2 lub 3 części, które po umieszczeniu na telefonie zapewniają mu całkowitą ochronę - zarówno od pleców, po bokach, jak i od frontu. Jest to rzecz jasna najbardziej wytrzymały rodzaj etui z dostępnych na rynku. Przeznaczony przede wszystkim dla osób, które pragną korzystać z telefonu w stosunkowo ekstremalnych i ryzykownych warunkach, takich jak na przykład wyprawa w góry.

Etui funkcjonalne 

Jest to dosyć szerokie pojęcie. Obejmuje wszystkie etui, które cechują się niecodzienną, dodatkową funkcjonalnością. Funkcjonalność to na przykład specjalny uchwyt na palec umieszczony na tyle etui, z którego korzystanie praktycznie całkowicie zapobiega przypadkowemu upadkowi telefonu. Inną funkcjonalnością może być specjalna podpórka, która umożliwia umieszczenie telefonu na płaskiej powierzchni w pozycji stojącej. Jest to szczególnie interesująca opcja dla osób, które posiadają telefony Xiaomi z bardzo dużym ekranem. 

Gdzie można znaleźć więcej etui dla telefonów Xiaomi?

Z racji tego, że na rynku obecnie jest mnóstwo tego rodzaju produktów to trudno samodzielnie przebrnąć przez wszystkie etui i wybrać to najbardziej odpowiednie. Na szczęście powstał serwis doskonaloscwkazdymdetalu.pl, który znacznie ułatwia ten wybór. Można tam znaleźć znacznie więcej zestawień oraz rankingów najlepszych etui do telefonów marki Xiaomi, ale i nie tylko. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Etui na iphona

Wersja do druku