W ostatnich miesiącach wiele osób ma problemy z tym, by dostać się do swojego lekarza. Odpowiedzią na te bolączki miały być teleporady. Przez pewien czas rzeczywiście tak było. Później, na teleporadę w swojej publicznej przychodni pacjenci też musieli czekać. Co w takim razie zrobić, jeśli trzeba się skonsultować z lekarzem szybko?


Teleporada wiąże się z wygodą, ale odkąd sytuacja epidemiologiczna się zmieniła, konsultacje online stały się właściwie główną lub jedyną formą kontaktu z lekarzem. Forma leczenia się zmieniła, ale pacjentów wciąż jest tyle samo. Kiedy potrzebna jest pilna konsultacja lekarska online czasem, zamiast czekać na odległy termin w swojej przychodni, lepiej skontaktować się z prywatną placówką. Z pomocą przychodzi na przykład onlinerecepta.pl, z czym można się zgłosić?

Przy jakich dolegliwościach zwrócić się do lekarzy z onlinerecepta.pl?

Konsultacje lekarskie dotyczą różnych dolegliwości, które pojawiły się nagle, ale też wiążą się z kontrolowaniem przebiegu chorób przewlekłych. W takich przypadkach można się skontaktować z prywatną placówką i skorzystać z teleporady. Z pomocą przychodzi na przykład onlinerecepta.pl, można się umówić w tych samych sprawach, z jakimi pacjenci kierują się to internisty. Zatem przedmiotem porady mogą być objawy grypy i przeziębienia, problemy ze strony układu pokarmowego, jak wymioty i biegunka, choroby dermatologiczne jak alergia, trądzik i grzybica, schorzenia związane z układem moczowym, czy różnego rodzaju choroby przewlekłe jak cukrzyca i nadciśnienie.

Oprócz tego można skonsultować się z kardiologiem i specjalistą I i II stopnia Chorób Wewnętrznych. Lekarze z takimi specjalizacjami pomogą w takich problemach jak choroba niedokrwienna serca, zaburzenia rytmy serca, czy niewydolność serca.

Co z receptą?

Bardzo często, kiedy ktoś potrzebuje bardzo szybkiego kontaktu z lekarzem, to wynika to albo z tego, że jego stan zdrowia się pogorszył albo potrzebuje leków. Za pośrednictwem onlinerecepta.pl można uzyskać receptę na leki stałe. Wystarczy zaznaczyć to w formularzu. To prosty sposób, by przedłużyć wszystkie leki stałe związane z chorobą przewlekłą. Można również otrzymać receptę na kontynuację antykoncepcji hormonalnej lub na antykoncepcję awaryjną.

Za pośrednictwem konsultacji online dostaje się tak samo receptę jak podczas wizyty stacjonarnej i można ją zrealizować w każdej aptece. Tak, jak bez problemu dostaje się receptę na leki, tak pacjent może otrzymać zwolnienie lekarskie. Mając objawy infekcyjne lub męcząc się z bólami kręgosłupa czy stawów, można liczyć na L4.

Jak to działa?

Decydując się na konsultację online, nie trzeba obawiać się wielu formalności. Maksymalnie je uproszczono, aby pacjenci nie mieli żadnych trudności – w końcu liczy się szybki kontakt. Wystarczy wejść na stronę onlinerecepta.pl, następnie zamówić odpowiednią konsultację (z zaznaczeniem, czy będzie z receptą i zwolnieniem) i opłacić. Do wypełnienia będzie szczegółowy formularz, stanowiący odpowiednik wywiadu lekarskiego. Na koniec wystarczy czekać na kontakt ze strony lekarza. Konsultacja odbędzie się nawet w ten sam dzień.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://onlinerecepta.pl/product/konsultacja-lekarska-online/


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku