Kiedy dostanę paczkę z prezentami na Święta? To prawdopodobnie najczęściej zadawane przez nas w grudniu pytanie. W szale internetowych zakupów chcemy zdążyć z zamówieniem wszystkich wymarzonych prezentów przed Bożym Narodzeniem. No ale czy dotrą na Wigilię? Aby się tego dowiedzieć, wystarczy sprawdzić śledzenie przesyłek.

 


W jaki sposób kupujemy prezenty na Święta?

Pandemia koronawirusa zmusiła nas do elektronicznego załatwiania wielu spraw. W ten sposób składamy pisma do urzędu, kontaktujemy się ze znajomymi, a także robimy zakupy. Nie inaczej jest w odniesieniu do paczek na święta Bożego Narodzenia. Najpopularniejszym sposobem organizowania świątecznych upominków jest dzisiaj ich zakup przez Internet. Paczkomaty i punkty odbioru przesyłek w okresie przedświątecznym są niemal cały czas przeciążone. Ich pracownicy mają pełne ręce roboty, dwojąc się i trojąc przy obsłudze kolejnych osób. Najczęściej paczek w tym czasie jest tak dużo, że w tego typu punktach trzeba opracowywać specjalny system ich segregowania i wydawania. Kupujący natomiast z wypiekami na twarzy oczekują na nadejście świątecznego prezentu. No ale skąd wiadomo, kiedy przyjdzie? Wystarczy zerknąć na śledzenie przesyłek.

 

Jak działa mechanizm śledzenia przesyłek?

Śledzenie przesyłek to wygodny mechanizm bieżącego monitorowania lokalizacji przesyłki. Działa to w ten sposób, że w momencie nadania przesyłki otrzymujemy jej numer nadawczy. Dzięki temu numerowi możemy natomiast sprawdzić, gdzie aktualne znajduje się przesyłka. Wystarczy przepisać numer do odpowiedniej wyszukiwarki, najczęściej dostępnej na stronie internetowej firmy kurierskiej. Tam zobaczymy komunikaty o poszczególnych etapach transportu. Dowiemy się na przykład, że nasza paczka jest właśnie w trakcie przygotowania, że została odebrana od nadawcy, że właśnie wysłano ją z oddziału lub odebrano w innym oddziale. Najbardziej powinny nas jednak interesować komunikaty o wydaniu do doręczenia, magazynowaniu jej w określonym punkcie albo po prostu, że jest gotowa do odbioru. Odnotowane w tym procesie zostanie również odebranie przesyłki przez adresata. Oczywiście śledzenie przesyłek chroni też przed ewentualnym zagubieniem przesyłki. Każdy etap jej podróży nie pozostaje bowiem bez kontroli. Należy jednak stwierdzić, że takie zagubione paczki trafiają się niezwykle rzadko. Solidne firmy kurierskie dbają bowiem o swoją renomę.

 

Czy paczka zdąży na Boże Narodzenie?

Śledzenie przesyłek umożliwia sprawdzanie aktualnego etapu podróży paczki w każdej chwili. Dzięki temu możemy spać spokojnie, wiedząc, że każdy z naszych bożonarodzeniowych prezentów jest w dobrych rękach i na pewno dotrze do adresata we właściwym momencie. Kiedy obdarowany otrzyma wiadomość o dostarczeniu przesyłki albo będzie musiał poczekać w domu na kuriera albo udać się do jednego z dostępnych punktów odbioru. Niewątpliwie przesyłki kurierskie to bezpieczny i skuteczny sposób przesyłania rozmaitych rzeczy – od ubrań, przez sprzęt agd i rtv, aż po produkty spożywcze.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Tonik do twarzy

Wersja do druku