Urządzenie wnętrza w stylu art deco to marzenie sporej ilości osób. Niewiele jednak z nich zdaje sobie sprawę z tego, że to nie jest takie proste zadanie – art deco wymaga od projektującego niezwykłej dbałości o detale. Ta zasada dotyczy się także wyboru oświetlenia. Jak wybrać oświetlenie do tego stylu? Gdzie szukać wysokiej jakości rozwiązań? Czytaj dalej – a poznasz odpowiedzi na oba pytania.


Styl wywodzący się z Francji

Swoje początki art deco ma we Francji, a konkretnie w dwudziestoleciu międzywojennym, w którym powstał. Cechą, która w tamtym czasie wyróżniła ten styl na tle innych, było odejście od przesadnego bogactwa i przypadkowego łączenia mebli oraz dodatków. W zamian art deco proponowało połączenie klasyki z nowoczesnością w luksusowym wydaniu. Nic więc dziwnego, że na ten styl stawiają najczęściej osoby, marzące o ekskluzywnym wnętrzu, które nie będzie pretensjonalne, tylko urządzone ze smakiem i wyczuciem.
Lampy w stylu art deco

W ostatnich latach art deco ponownie zyskał na popularności, także w Polsce. Coraz częściej możemy obserwować wnętrza urządzone w tym stylu w polskich mieszkaniach, domach, a nawet biurach. Sam styl łączy akcenty z aż trzech kultur: francuskiej, egipskiej i śródziemnomorskiej. Charakterystycznym motywem dla tego stylu są geometryczne wzory i funkcjonalne formy i to właśnie one najczęściej przychodzą na myśl, gdy myślimy o art deco. Jednak styl ten nie składa się jedynie z tych dwóch cech. Art deco wyróżnia także wysoka jakość materiałów, czy futurystyczny wygląd.


Jak to wygląda w przypadku oświetlenia art deco? Poniżej krótka lista cech, które są charakterystyczne dla lamp utrzymanych w tym stylu:

  • wykończenie – oświetlenie wykończone jest zazwyczaj w stali, chromie, brązie, złocie bądź mosiądzu,
  • rozmiar XXL – w większości przypadków oświetlenie jest większe niż w projektach urządzonych w innych stylach.

Vibia oświetlenie – lampa do wnętrza w stylu art deco

Art deco łączy klasyczny design z nowoczesnością. Tak samo robi to Vibia – marka z Barcelony, która od lat tworzy unikalne i designerskie oświetlenie. Propozycje z ich najnowszych kolekcji z powodzeniem możesz wykorzystać we wnętrzu utrzymanym w stylu art deco. Warto tutaj dodać, że Vibia oświetlenie doskonale sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach i domach.
DESIGND10 – zamów oświetlenie Vibia w dobrej cenie

Autoryzowanym dealerem producenta Vibia w Polsce jest sklep internetowy DESIGND10. To właśnie tam znajdziesz najnowsze propozycje marki i ich najbardziej znane projekty. Nie czekaj, już teraz sprawdź, co mają w ofercie. Odwiedź ich stronę i wybierz optymalne rozwiązanie do swojego mieszkania bądź domu. Zapraszamy!


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku