W mediach coraz częściej można usłyszeć o detoksie alkoholowym z użyciem kroplówek, który okrzyknięty został najskuteczniejszym sposobem na kaca. Czy rzeczywiście efekty działania odtrucia są tak fenomenalne, jak przekonują nas liczne artykuły i wywiady? W samej tylko Warszawie odtrucie alkoholowe oferuje kilkanaście firm, a popularność tego rozwiązania z roku na rok rośnie. Jaka jest tego przyczyna? Dowiedz się czym dokładnie jest detoks alkoholowy i kiedy warto z niego skorzystać!

Kto może skorzystać z odtrucia alkoholowego z użyciem kroplówek?

Jeszcze do niedawna odtrucie alkoholowe przeprowadzane było jedynie w oddziałach szpitalnych i specjalistycznych klinikach leczenia uzależnień. Zabieg ten zarezerwowany był dla osób z ostrym zatruciem alkoholowym lub tuż przed rozpoczęciem leczenia choroby alkoholowej. Nic więc dziwnego, że u dużej części społeczeństwa, detoks alkoholowy budzi zła skojarzenia. Czy słusznie?

Od pewnego czasu odtrucie alkoholowe używane jest także w przypadku leczenia niesławnego syndromu dnia poprzedniego. Okazuje się, że związki aktywne rozpuszczone w roztworze soli fizjologicznej i podane drogą dożylną, niezwykle szybko stawiają na nogi po całonocnej imprezie lub suto zakrapianym weekendzie. Objawy intensywnego kaca mogą utrzymywać się nawet cały dzień, jednak niektóre osoby nie mogą pozwolić sobie na zaniedbanie obowiązków. Czeka Cię ważny dzień w pracy lub spotkanie biznesowe, jednak Twój stan pozostawia wiele do życzenia? Nic prostszego! Kroplówka na kaca niweluje nieprzyjemne dolegliwości już w godzinę.

Odtrucie alkoholowe – leczy kaca i niweluje szkodliwy wpływ alkoholu

Zastanawiasz się, skąd wynika wysoka skuteczność detoksu alkoholowego? Duży wpływ ma zarówno unikalna mieszanka związków odżywczych, jak i droga jej podania. Wlew dożylny pozwala osiągnąć całkowitą biodostępność podawanych preparatów, dzięki czemu ich stężenie we krwi jest dużo wyższe, niż w przypadku zwykłej suplementacji doustnej. Wysycenie organizmu kluczowymi substancjami odżywczymi sprawia, że poprawa samopoczucia jest szybka i niezwykle wyraźna.

Odtrucie alkoholowe uderza przede wszystkim w główne przyczyny kaca, czyli odwodnienie, utratę elektrolitów i spadek stężenia cukru we krwi. Na tym jednak nie kończy się jego działanie. Warto pamiętać, że detoks niweluje także szkodliwy wpływ alkoholu i przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek. Wszystko dzięki dodatkowi witamin i antyoksydantów, które redukują stres oksydacyjny i wykazują działanie ochronne, między innymi na układ nerwowy czy wątrobę.

Detoks alkoholowy w Warszawie – jak skorzystać z tej usługi?

Czy wiesz, że obecnie można skorzystać z odtrucia alkoholowego w Warszawie nawet w zaciszu własnego domu? Popularność tej usługi bynajmniej nie dziwi – podróż przez miasto, dla osoby cierpiącej z powodu intensywnych objawów kaca, może być przeszkodą nie do pokonania. Część firm oferuje usługi detoksu z dojazdem do domu całodobowo, we wszystkie dni tygodnia. Zazwyczaj wystarczy skontaktować się telefonicznie lub poprzez formularz internetowy, by specjalista dojechał pod wskazany adres w niecałą godzinę.

Kto wykonuje zabieg odtrucia alkoholowego? Zdecydowanie powinien być to członek personelu medycznego, czyli pielęgniarka, lekarz bądź ratownik medyczny. Wynika to z faktu, że wkłucie dożylne stwarza ryzyko przeniesienia choroby zakaźnej lub uszkodzenia naczynia krwionośnego, przez co konieczne jest zachowanie najwyższych standardów higieny. Dodatkowo, doświadczony specjalista potrafi umiejętnie dobrać preparaty do stanu zdrowia pacjenta i zażywanych przez niego leków.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku