Ogrodzenie ogrodu, czy niewielkiego ogródka warzywnego spełnia nie tylko walory estetyczne, ale także praktyczne. Poza tym ogród można wydzielić nie tylko na prywatnej posesji, ale także w firmie czy na terenie użyteczności publicznej. Jak ogrodzić takie miejsca?
Ogrodzenia panelowe to rozwiązanie idealne dla grodzenia małych terenów czy dużych obszarów. Są niedrogie, szybkie w montażu i wytrzymałe. Czym są ogrodzenia panelowe? Składają się ze stalowych paneli – druty o grubości od 4 mm do 8 mm, słupków stalowych, obejm oraz na życzenie z podmurówki. Mają wysokość od ok. 1 metra do 2,5 metra.  Ich ażurowa konstrukcja pozwala na wyeksponowanie każdej budowli czy roślinności znajdującej się za ogrodzeniem. Dlatego ogrodzenia panelowe świetnie pokażą uroczą roślinność przydomowego ogrodu czy bujną szatę miejskiego parku, a do tego skutecznie zabezpieczą dany teren.

Ogrody wewnętrzne – dom lub firma
Ogrodzenia panelowe to rozwiązanie, które jest najczęściej wykorzystywane do grodzenia domów. Świetnie sprawdzą się również do grodzenia niewielkich ogródków warzywnych, jak i nieco większych przydomowych ogrodów roślinnych o nietuzinkowej specyfice. Ogródek warzywny można zabezpieczyć ogrodzeniem panelowym o wysokości 1 metra bez podmurówki. Dzięki niemu zwierzęta domowe np.: pies nie zniszczą upraw warzywnych.
Większy obszar, taki jak ogród firmowy, boisko, teren wojskowy lub gospodarstwo rolne można ogrodzić wysokim ogrodzeniem panelowym np.: 2,5 metra i wzmocnić podmurówką.  Podmurówka prefabrykowana czy stworzona z wylewki wzmocni ogrodzenie szczególnie na grząskim terenie, czy uniemożliwi przejście lub podkop zwierzętom leśnym.

Tereny użyteczności publicznej – parki
Ogrody można stworzyć na terenie parku np.: piękny park róż wewnątrz większego parku miejskiego. Aby wydzielić taką przestrzeń, warto skorzystać z ogrodzenia panelowego. Nie ograniczy ono widoczności pięknych kwiatów, wyeksponuje najlepsze rozwiązania aranżacyjne, a przy okazji zabezpieczy delikatne róże np.: przed dzikami, sarnami czy innymi zwierzętami, które mogłyby zniszczyć piękny ogród.
Ogrodzenia panelowe to doskonałe rozwiązanie pod względem optymalizacji kosztów, w stosunku do dużej przestrzeni grodzenia. Jest to jedne z tańszych rozwiązań na rynku, umożliwiające szybkie grodzenie znacznych obszarów w estetyczny sposób. Parkany z kamienia czy drewna są droższe, a od tego nie wyeksponują w tak piękny sposób nieszablonowych aranżacji.

Ogrodzenia panelowe – siła i wytrzymałość
Ogrodzenia panelowe są wykonane ze stali ocynkowanej. Dodatkowo można je zakupić w takich kolorach jak: czarny, antracytowy, zielony czy brązowy u producenta ogrodzeń Eurofance - https://eurofance.pl/ .
Stal jest odporna na czynniki mechaniczne, atmosferyczne czy chemiczne. Dodatkowym wzmocnieniem jest malowanie proszkowe. Nadaje ono nie tylko idealnie gładkiej struktury elementom stalowym, ale także wzmacnia ochronę całego ogrodzenia przed czynnikami środowiskowymi.
Ogrodzenia panelowe świetnie sprawdzą się w różnego rodzaju ogrodach domowych czy publicznych. Są optymalnym rozwiązaniem finansowym i technicznym. Do tego ładnie eksponują piękne aranżacje ogrodowe, które będą mogły zachwycać przechodniów mimo silnego płotu metalowego.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak nazwać psa lub kota
Ile kalorii ma łyżeczka cukru brązowego

Wersja do druku