Gdy zostajesz rodzicem, twoje dotychczasowe życie zupełnie się zmienia. Od teraz pracę zawodową i codziennie obowiązki domowe schodzą na drugi plan, ponieważ na pierwszym znajduje się w pełni uzależnione od ciebie niemowlę. Nie ulega wątpliwości, że to bardzo duża odpowiedzialność i dobrze, byś od początku zdawał sobie sprawę, że nie wszystko musi być idealne. A żeby było wystarczająco dobrze, musisz dbać zarówno o swoje dziecko, jak i o siebie. Dlatego dobrze jest korzystać z możliwości, jakie dają nowoczesne gadżety - w tym również leżaczek dla dziecka. To proste i funkcjonalne wsparcie dla rodziców na co dzień.
Leżaczek dla dziecka znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie młodych rodziców. To właśnie dzięki niemu mogą odłożyć niemowlę w bezpieczne miejsce i, nie tracąc go z oczu, dokończyć pilne obowiązki domowe czy po prostu przez chwilę odpocząć. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, dokładnie przyjrzyj się produktom dostępnym obecnie na rynku i porównaj kilka ich podstawowych parametrów. Dzięki temu wybierzesz leżaczek dla dziecka, który sprosta twoim oczekiwaniom i będzie odpowiedzią na twoje potrzeby.

Leżaczek dla dziecka - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Pierwszym krokiem do wybrania najlepszego modelu jest znalezienie tego o właściwym rozmiarze - ten bowiem naprawdę ma znaczenie. To istotne, by leżaczek dla dziecka pozwalał mu na swobodne wyprostowanie nóżek lub naturalne zgięcie ich w kolankach. Wybierz model na tyle szeroki, by obejmował również stópki i łokcie dziecka. Poszukaj tego, który będzie “rósł razem z dzieckiem”. To m.in. leżaczek Tiny Love, który początkowo pozwala dziecku leżeć, następnie staje się siedziskiem, by finalnie zastąpić krzesełko do karmienia. Oznacza to zarówno mniej wydatków, jak i mniej irytujących na dłuższą metę gadżetów w mieszkaniu.
 
Zanim zdecydujesz, który leżaczek dla dziecka będzie najlepszy, porównaj poszczególne modele pod kątem bezpieczeństwa. Wybieraj tylko te, które posiadają pasy bezpieczeństwa - 3- lub 5-punktowe, regulowane i wykonane z wytrzymałych, ale jednocześnie miękkich materiałów. Podczas naturalnych dla niemowlęcia akrobacji musi być chronione, by nie doszło do niechcianych wypadków.
 
Dobrej jakości leżaczek dla dziecka musi zapewniać mu również odpowiednią pozycję ciała. Pamiętaj, że maluszek nie może spędzać w nim zbyt wiele czasu - w pierwszych miesiącach powinien jak najwięcej leżeć na stabilnym, równym podłożu, by mógł uczyć się podnoszenia główki i tym samym wzmacniać mięśnie karku i pleców. Ciekawym rozwiązaniem są również podniesione boki, które mogą sprawić, że będzie czuło się bezpiecznie otulone. Oferuje je m.in. leżaczek Tiny Love.
 
Jeśli chcesz cieszyć się prawdziwym komfortem również w podróży, sprawdź bujaczek dla dziecka pod kątem mobilności. Dokładnie przeanalizuj, który model po złożeniu zmieści się w bagażniku twojego samochodu i wybierz ten, który zapewni ci możliwość przewożenia go, dokądkolwiek jedziesz. Pamiętaj, że maluszek w nowych miejscach odczuwa spory stres, który można znacząco zmniejszyć, oferując mu coś, co dobrze zna. Może to być właśnie leżaczek-bujaczek dla dziecka. Zwróć uwagę, że nowoczesne modele posiadają również dodatkowe karuzele i zabawki, które nie tylko stymulują wzrok i umożliwiają ćwiczenie motoryki, ale także zwyczajnie zajmują na jakiś czas uwagę dziecka, byś ty mógł spokojnie porozmawiać z rodziną czy znajomymi.
 
Leżaczek dla dziecka ma stać się dla ciebie i twojej rodziny wygodnym gadżetem, który ułatwi waszą codzienność. Musi być bezpieczny i funkcjonalny. Od ciebie zależy, który model wybierzesz - obecnie w sklepach dostępne są naprawdę praktyczne rozwiązania. Znajdziesz leżaczki sterowane zdalnie, z dodatkową lampą czy pozytywką. Coraz popularniejszy staje się również leżaczek-bujaczek z wibracjami. Każdy może znaleźć coś dla siebie.
 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku