W życiu prawie każdej pary, która przewiduje wspólne życie, aż do grobowej deski, przychodzi pora na oświadczyny. Powszechnie przyjęło się, że to mężczyzna dba o ten moment i kupuje wybrance pierścionek zaręczynowy, będący pięknym symbolem zaczynającego się narzeczeństwa. Dużo rzadziej zdarza się, że to kobieta wychodzi z inicjatywą zaręczyn.

Czy to już czas na pierścionek zaręczynowy?

To dosyć zabawna sytuacja z zewnątrz, jednak niekoniecznie dla osób tworzących związek. Kiedy nadchodzi odpowiedni czas na uroczysty moment, w którym mężczyzna klęka przed kobietą i wręcza jej puzderko z pierścionkiem zaręczynowym? W długoletnich związkach czasami rozmawia się o przyszłym ślubie, a czasami nie. Może to tworzyć niezręczną sytuację, zwłaszcza jeśli kobieta wyczekuje niespodzianki, a mężczyzna nie jest pewien, czy oświadczyny będą na miejscu. Bo przecież trudno o takich rzeczach rozmawiać, jeśli mowa o niespodziance.

 

Jednak dobrze znające i kochające się pary z pewnością wyczują tę chwilę. Panowie często decydują się zorganizować ten krok w dniu rocznicy, Walentynek, urodzin partnerki lub uroczystego święta. Czasami jest to jednak zupełnie spontaniczne - i najbardziej niespodziewane! Warto uwzględnić wspólne zainteresowania i upodobania. Jeśli para uwielbia naturę, oświadczyny warto zaplanować na intymnym wyjeździe w góry lub inne malownicze miejsce. Jeśli natomiast tworzą ją zwolennicy wystawnych kolacji i ekskluzywnego szyku - najbardziej odpowiednia będzie kolacja w wysokiej klasy restauracji. Rezerwacja noclegu lub stolika, uzgodnienie terminu... teraz tylko pora wybrać, taki jak np. https://www.viadem.pl/pol_m_ZARECZYNY-419.html.

Wybór pierścionka - czym się kierować?

Choć takie okazje potrafią nadszarpnąć budżet, to warto wziąć pod uwagę osobiste możliwości. Najbardziej liczy się gest i uczucie - miłość jest ponad bogactwem. Według dawnych tradycji mężczyzna kupował pierścionek równowartości miesięcznej pensji. Może to być pewna inspiracja, ale nie musi. Kupując biżuterię w prezencie, nie tylko zaręczynową, warto pokierować się stylem preferowanym przez przyszłą narzeczoną. Mała obserwacja noszonych pierścionków i kolczyków może być dobrą wskazówką. Z pomocą może przyjść siostra lub przyjaciółka partnerki. Sklepy jubilerskie mają do dyspozycji wielość wzorów, wśród których warto dobrze poszukać. Wybór pierścionka zaręczynowego wiąże się z doborem koloru i próby złota, rodzajem kamieni szlachetnych i ich ilością, a także rozmiarem. Ten ostatni można pobrać z innego pierścionka ukochanej.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku