Kłopoty z nietrzymaniem moczu mogą mieć różny stopień nasilenia. W przypadku średniego lub zaawansowanego stadium zapewnienie optymalnej ochrony przed przeciekaniem staje się zadaniem priorytetowym. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się pieluchomajtki, które chronią skórę i w znacznym stopniu poprawiają komfort psychiczny chorego.

Nietrzymanie moczu i jego konsekwencje 

Z problemem nietrzymania moczu zmaga się wiele osób. Nie u wszystkich zjawisko to przebiega w sposób łagodny, a jego objawy są mało uciążliwe. Wraz z ich nasileniem zapewnienie skutecznej ochrony przed przeciekaniem staje się coraz trudniejsze. Mimowolne oddawanie niekiedy dużych ilości moczu jest kłopotliwe zarówno dla zmagającego się z utratą kontroli nad pęcherzem, jak i jego opiekuna. U osób, które ze względu na podeszły wiek czy też pogarszający się stan zdrowia przebywają przez długi czas w pozycji leżącej, na skutek kontaktu moczu ze skórą może dochodzić do bolesnych podrażnień. Niezwykle istotne jest więc zapewnienie skórze optymalnej ochrony. Sucha skóra to nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort psychiczny, dlatego w przypadku nasilonych objawów utraty kontroli nad pęcherzem warto sięgać po produkty higieniczne zapewniające zwiększony poziom ochrony. Są nimi pieluchomajtki dedykowane osobom, u których dochodzi do mimowolnego upuszczania dużych ilości moczu. Chłonne i przyjazne dla skóry chronią przed wilgocią i nieprzyjemnym zapachem, zapewniając uczucie suchości w każdej sytuacji. Wyposażone w rzepy lub pas biodrowy zabezpieczają przed przeciekaniem, nawet podczas długotrwałego przebywania w pozycji leżącej, zmniejszając tym samym odczuwany przez chorego dyskomfort. 

Pieluchomajtki – sprawdzony sposób na suchą skórę

W przypadku środków higieny osobistej przeznaczonych dla osób zmagających się z problemem nietrzymania moczu, poza wysokim stopniem chłonności równie ważny jest rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. W kontakcie ze skórą musi on być na tyle przyjazny, by zapewniać komfort i niwelować ryzyko podrażnień. Ponadto środki te muszą zapewniać wygodę użytkowania zarówno choremu, jak i jego opiekunowi. Ważne, aby gwarantowały swobodę ruchów i łatwo było je założyć. Żeby zapewniały maksymalny poziom ochrony przed przeciekaniem oraz optymalny komfort, ich rozmiar musi zostać dobrze dopasowany. Niewłaściwie dobrany sprawia, że środki chłonne nie przylegają odpowiednio do ciała, a przez to przesuwają się, zwiększając w ten sposób ryzyko przeciekania. 

Podczas doboru rozmiaru należy kierować się przede wszystkim obwodem bioder osoby, dla której pieluchomajatki są przeznaczone. Wybór właściwego rozmiaru może ułatwić skorzystanie z bezpłatnych próbek produktów dostępnych na stronie www.tena.pl. To rozwiązanie pozwala uniknąć kłopotów wynikających z niewłaściwego dopasowania wielkości produktu oraz stwarza możliwości sprawdzenia stopnia chłonności adekwatnego do nasilenia objawów będących następstwem utraty kontroli nad pęcherzem. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku