Nietrzymanie moczu to coraz częstszy problem, o którym niestety wciąż mówi się niewiele. Temat jest krępujący zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. By zapewnić sobie komfort na co dzień, warto używać środków chłonnych. W przypadku ciężkiego stopnia nietrzymania moczu pomogą pampersy dla dorosłych.

NTM, czyli inaczej nietrzymanie moczu, jest to niezależny od woli chorego wyciek moczu przez cewkę moczową. Jakie są przyczyny tej uciążliwej i wywołującej wiele kompleksów dolegliwości? Nietrzymanie moczu może być objawem licznych schorzeń i w zależności od przypadłości możemy wyróżnić kilka rodzajów NTM. Do najczęściej występujących należą: wysiłkowe, nietrzymanie moczu z parcia oraz mieszane (połączenie wysiłkowego NTM i pęcherza nadreaktywnego). Popuszczanie moczu może występować też w różnym nasileniu: małym, średnim bądź dużym.

Pampersy dla dorosłych – kompleksowa ochrona przed przeciekaniem

Każdy stopień nietrzymania moczu jest dyskomfortem utrudniającym wykonywanie codziennych czynności. Jednak to NTM o dużym stopniu nasilenia wiąże się głównie z koniecznością używania pampersów dla dorosłych. Kiedy niekontrolowanie popuszczamy mocz, musimy też bardziej zadbać o higienę i stan skóry, która może ulec podrażnieniom. Środki chłonne, na które się zdecydujemy, powinny być przetestowane dermatologicznie i mieć wystarczającą chłonność.

Pampersy dla dorosłych – to środki ochrony z gwarancją suchości, czystości i świeżości. Warto jednak pamiętać, że ich ceny są zróżnicowane. Od czego zależy koszt? Przede wszystkim od rozmiaru. Koszt pieluch nie jest jednak jedyną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając pampersy dla dorosłych. Trzeba też ocenić stan osoby, która będzie z nich korzystać. To, czy jest w stanie sama zmieniać środki chłonne, czy potrzebuje pomocy ze względu na ograniczone możliwości ruchowe. Jeśli pampersy dla dorosłych mają być przeznaczone dla osoby trwale leżącej, warto zakupić te wyposażone w system niwelujący nieprzyjemny zapach oraz „pampersy-majtki” z wygodnym pasem biodrowym ułatwiającym wymianę. Pampersy mają też zazwyczaj specjalne rzepy po bokach, co ułatwia ich wymianę.

Środki chroniące przed wyciekiem moczu muszą być dopasowane indywidualnie

Poszczególne rodzaje pampersów są dostosowane do lżejszych bądź cięższych postaci nietrzymania moczu, dlatego przed ich zakupem należy określić stopień NTM, najlepiej konsultując się z lekarzem. 

Bardzo istotna jest też kondycja skóry chorego, to, czy jest skłonna do podrażnień bądź wysypki. Jeśli tak, to warto kupić pampersy dla dorosłych wykonane z przyjaznych dla skóry tworzyw, które zapewnią jej swobodne oddychanie. 

Pampersy dla dorosłych są wyposażone w materiał absorbujący i dostępne na rynku w różnych rozmiarach oraz z różnym poziomem wchłaniania. Środki chłonne np. marki TENA uwzględniają 4 warianty rozmiarowe – od S do XL, a każdy z tych rozmiarów jest odpowiedni dla obwodu bioder umieszczonego w podanych na opakowaniach produktów zakresach.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku