Zdobywanie nowych umiejętności i ciągłe dokształcanie się jest konieczne, by móc rozwijać się zawodowo. Wiedzą o tym zwłaszcza pedagodzy, którzy sami odpowiadają za naukę przyszłych pokoleń. Czasem jednak brak czasu uniemożliwia udział w dodatkowych stacjonarnych szkoleniach i warsztatach. Alternatywą może być kurs online.
Nauka przenosi się do sieci – kursy online biją rekordy popularności
Dokształcać się można na wiele sposobów. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się kursy online, po ukończeniu których otrzymasz odpowiedni certyfikat. Wystarczy kilkadziesiąt lub kilkanaście  godzin kursu, aby zdobyć nowe umiejętności potrzebne w pracy zawodowej. Przy kursach online nie ma też konieczności organizowania dojazdu na miejsce szkolenia czy też noclegu.
Kursy pedagogiczne online: możliwość zdobycia nowych umiejętności i uprawnień
Pedagodzy należą do grupy zawodowej, która w szczególności stawia na dokształcanie się
i zdobywanie nowych umiejętności. Pedagog wcale nie musi pracować w szkole – istnieje wiele możliwości rozwoju kariery zawodowej. Wiele alternatyw wymaga jednak ukończenia dodatkowych kursów, czy szkoleń.
Jednym z takich kursów jest Animator zabaw i gier online (https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs---animator-zabaw-i-gier--online-), prowadzony przez szkołę Żak. Animator to jeden
z zawodów wręcz stworzonych dla pedagoga; dodatkowo już od co najmniej kilku lat zyskuje on na popularności, a osoby wykonujące go na co dzień nie narzekają na brak pracy. W trakcie kursu poznasz  m.in. wiele propozycji na gry i zabawy dla dzieci, a oprócz tego dowiesz się, jak rozwiązywać konflikty pomiędzy najmłodszymi, czy jak komunikować się i promować swój program.
Animator zabaw i gier online to zresztą nie jedyny kurs w Żaku dla pedagogów. Alternatywą może być kurs pedagogiczny https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online/kurs-pedagogiczny-dla-instruktorow-praktycznej-nauki-zawodu--online-, dzięki któremu zdobędziesz wiedzę
i umiejętności z zakresu planowania i organizowania pracy związanej z prowadzeniem praktycznej nauki zawodu dla uczniów i młodocianych pracowników.
Warto też zwrócić uwagę na fakt, że uczestnicy kursów online w Żaku (https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online) podczas zajęć widzą trenera na ekranie swojego laptopa, tabletu lub smartfona, a także mają możliwość zadawania pytań za pomocą czatu lub mikrofonu. Dzięki temu są w stałym kontakcie z prowadzącym. Dodatkowo trenerzy uwzględniają też czas na przerwy w trakcie zajęć.
Nie musisz się martwić, że problemy techniczne uniemożliwią Ci udział w kursie. 30 minut przed każdym szkoleniem uruchamiany jest tzw. wirtualny pokój szkoleniowy. Dzięki niemu możesz przetestować stabilność swojego połączenia internetowego i zgłosić ewentualne problemy.
Udział w kursach online jest zatem świetną alternatywą dla kursów stacjonarnych. Ciągły kontakt z prowadzącym, możliwość bieżącej komunikacji dają Ci możliwość zdobycia upragnionych umiejętności bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków związanych z dojazdem na szkolenie stacjonarne. 

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku