Konkurs Project Packshot skierowany jest do stylistów, fotografów, kreatywnych osób, które lubią tworzyć i mają wiele pomysłów. W 2020 roku konkurs ten został zorganizowany przez Answear, przy współpracy z marką Swarovski (świętująca 125 lat). Była to trzecia edycja Project Packshot, a tematem przewodnim stała się biżuteria.

Project Packshot - szansa dla młodych artystów

Konkurs Project Packshot to inicjatywa, organizowana od 2015 roku przez sklep internetowy Answear. W każdej edycji pojawia się jeden, główny temat przewodni. W 2015 roku, w trakcie pierwszego konkursu, tematem przewodnim były dżinsy G-Star RAW, w trakcie drugiej edycji artyści zajmowali się fotografowaniem okularów Ray Ban, natomiast trzecia edycja została poświęcona biżuterii marki Swarovski. Zadanie w trakcie każdego z konkursów opiera się na wykonaniu packshotów, czyli fotografii produktowych w autorskiej scenografii. Zdjęcia muszą wyróżniać się przede wszystkim kreatywnym i twórczym podejściem. Konkurs Answear - Project Packshot skierowany jest do młodych, utalentowanych artystów, którzy    chcą się rozwijać i poznawać swoje możliwości, a także nawiązywać kontakty biznesowe. Marka Answear wspiera twórców i pomaga im w osiąganiu wyznaczonych celów.

DARIA FOLCIK

Zdaniem Wojciecha Tomaszewskiego, dyrektora marketingu i e-commerce answear.com „Projekt Packshot to bez wątpienia jeden z najbardziej kreatywnych i wymagających konkursów, jakie organizujemy. Cieszymy się, że z każdą edycją możemy dawać szansę kolejnym utalentowanym twórcom". Do każdego z dotychczasowych konkursów zgłosiło się wielu artystów, a w przypadku trzeciej edycji było to aż 600 zgłoszeń. Następnie zostało wyłonionych dziesięciu finalistów, których prace spodobały się najbardziej jury, złożonego z trzech osób: szefa działu mody Elle Marcina Świderka, fotografki gwiazd Marty Wojtal oraz dyrektora działu marketingu na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę w firmie Swarovski - Heiko König

Zobacz prace finałowe w Project Packshot

W tegorocznej edycji uczestnicy mieli za zadanie stworzyć zdjęcie najciekawiej prezentujące  biżuterię marki Swarovski, a więc naszyjnika, bransoletki i kolczyków. Na uwagę zasługują nie tylko prace zwycięzcy, ale także osób wyróżnionych i w ogóle wszystkich finalistów. Konkurs wygrał Mariusz Tokajuk, czyli fotograf, który uwielbia zadania specjalne, kontrasty oraz pracę ze światłem. Jego praca konkursowa opierała się na motywach morskich oraz światłocieniu. W ręce Mariusza Tokajuka trafiła specjalna nagroda, a więc publikacja zdjęć w magazynie Elle i udział w indywidualnych warsztatach  u Marty Wojtal.

LINDA PARYS

Wyróżnienia otrzymały Linda Parys i Daria Folcik. Pierwsza z nich tak mówiła o swojej pracy konkursowej: „125-lecie marki Swarovski to celebracja historii i wkładu marki w rozwój definicji biżuteryjnego blasku. To nie tylko uczta dla oczu, ale dla wszystkich zmysłów. Stąd też zdecydowałam się przedstawić biżuterię w formie wykwintnego menu”. Z kolei Daria Folcik stworzyła wyjątkową kompozycję, w której biżuteria grała pierwszą rolę na łonie natury, była zawieszona na nieotwartych jeszcze liliach oraz listkach kwiatów. Obie wyróżnione prace to dzieła sztuki, a uczestniczki otrzymały po modelu iPhone SE 64 GB. Biżuteria trafiła także do reszty finalistów, którzy stworzyli różnorodne, intrygujące prace, opierające się zarówno na motywach realistycznych, jak i bardziej abstrakcyjnych. 

MARIUSZ TOKAJUK

Marka Answear skupia wokół siebie ludzi z pasją, którzy tworzą w sposób kreatywny otaczający nas świat, biorąc udział w działaniach modowych. Moda to taki obszar życia społecznego, który bardzo szybko reaguje na różnorodne zmiany społeczne, kulturalne i inne, a czasami staje się nawet bodźcem do zmiany, czy też szeroko pojętej transformacji. W ten sposób właśnie powstała strategia Answear, zgodnie z którą marka ta ma być miejscem inspiracji dla klientów oraz mecenasem sztuki dla młodych twórców. Poza Project Packshot, marka Answear organizuje także inne wydarzenia i konkursy takie jak Bitwa Stylistów, #CatchTheMoment i Manifest Your Style. Wszystkie te projekty mają być miejscem dla młodych i utalentowanych twórców. 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku