Doświadczyliście kiedyś szału zakupów z powodu Black Friday? Sięgania po kartę kredytową czy odłożone pieniądze, tylko dlatego, że wystawy i reklamy zewsząd nawołują do zakupów? Masa reklam w internecie kusi, oj bardzo kusi… a samo Black Friday w Polsce od kilku lat święci triumfy. My w Miko, choć jesteśmy marką odzieżową, mówimy „nie” wyprzedażom z okazji Black Friday. Jesteście ciekawi dlaczego?

Jak to jest być polską marką… na wielkim rynku odzieży?

Świat fashion, wbrew pozorom, nie jest łatwy. Mówimy to jako Miko, polska marka odzieżowa, która na rynku istnieje od przeszło 30 lat. Choć projektujemy i szyjemy odzież damską, zdecydowanie daleko nam do sieciówek. Za to bardzo mocno stawiamy na dobrą jakość naszych ubrań i cieszymy się zaufaniem klientów przez przeszło ćwierć wieku.

Odpowiednie warunki pracy, transparentny sposób zarządzania firmą, godne wynagrodzenia czy jakość odzieży – jest to coś, co jest naszym priorytetem. Ponieważ godzimy się z takim podejściem do mody – stawiamy w 100% na polską produkcję w duchu fair play.

I… działamy z myślą o kobietach.  U nas to właśnie kobiety projektują ubrania dla innych kobiet, bo kto zna się na tym najlepiej, jeśli nie one same?

Dlaczego w Miko nie ulegamy trendom wyprzedaży?

W Miko staramy się być transparentni – w mediach społecznościowych (chociażby na Instagramie: @miko_polska) pokazujemy jak i gdzie projektowane są nasze ubrania. Pokazujemy ludzi, którzy stoją za naszą marką, informujemy o tym z jakich materiałów szyjemy. Co więcej! Pragniemy, by nasi Klienci wiedzieli jak najwięcej zarówno o naszej marce, jak i o samych ubraniach. Robimy wszystko, by projektując naszą odzież nigdy nie wstydzić się swojej pracy.  Staramy się mówić o tym, co robimy! 

Slow Fashion – dlaczego to dla nas istotne?

W Miko stawiamy na Slow Fashion, czyli podejście, które nie mówi Kupuj mniej, tylko Kupuj mądrzej! To idea, która jest nam bliska, bo wierzymy, że każdy z nas ma wpływ na to, jak będzie wyglądać nasz świat za kilka lat. Bliską nam zasadą jest działanie w oparciu o zrównoważoną produkcję. Kiedy mówimy o tym, że ubrania Miko są projektowane w sposób zrównoważony – myślimy o każdym aspekcie tworzenia odzieży, od projektu do momentu dotarcia paczki do klienta.

Postaw na ubrania, w których możesz poczuć się oryginalnie!

W Miko stawiamy na #womenpower – u nas projektują kobiety z myślą o innych kobietach. Wychodzimy z założenia, że każda jest doskonała na swój sposób, a fałdki, dodatkowe kilogramy czy niestandardowa rozmiarówka nie wpływa na to, kim jesteśmy. Dlatego postanowiliśmy projektować również odzież plus size i bardzo mocno się na niej skupiamy. 

Wiecie, co jest zaletą Miko? Nasze ubrania nie są szyte na wielką skalę! Nosząc je możesz mieć pewność, że spotkane na ulicy kobiety, nie będą ubrane w to samo. Brzmi śmiesznie, ale… która z nas nie lubi czuć się wyjątkowo i oryginalnie? Pamiętajcie też o tym!

Jeśli nie Black Friday, to… co?

Oczywiście, zdarza się, że mamy końcówki serii! Skłamalibyśmy mówiąc, że jest inaczej! Ale zamiast organizować wielkie promocje czy kusić rabatami – mamy zniżki jedynie na ostatnie sztuki, które nie są dostępne m.in. w pełnej rozmiarówce. U nas takiego rodzaju produkty dostępne są w specjalnie dedykowanej zakładce Ostatnie sztuki. To miejsce, w którym naprawdę znajdziesz pojedyncze produkty, czy sample, czyli prototypy stworzone przez naszą projektantkę – Anię! Skąd one się u nas biorą? Są to rzeczy, które szyjemy na próbę, np. do przetestowania wzoru lub koloru tkaniny – po prostu chcemy obejrzeć daną sukienkę lub bluzkę przed przystąpieniem do produkcji. Często szyjemy również pojedyncze sztuki z końcówek materiałów, które posiadamy w magazynie. 

 

Zajrzyjcie do naszego sklepu i samodzielnie zdecydujcie ?

Pozdrawiamy,
Zespół Miko - #mikowomen #mikobodypositive
www.miko.com.plNajczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Markowe ubrania
Ile kalorii ma ser camembert-light
lajki na instagramie

Wersja do druku