Płoty drewniane i osłony mocno wpływają na aranżację ogrodu. Mimo, że w pierwszej kolejności muszą spełniać praktyczne funkcje – być solidne i trwałe, to jednak ich design w duży sposób rzutuje na ogólny odbiór krajobrazu wokół domu. Dzisiaj podpowiemy wam kilka sposobów, jak dobrać płoty ogrodowe, by nie tylko były mocnym ogrodzeniem, ale też czymś miłym dla oka.

Drewniane płoty osłonowe - integralna część kompozycji!

Zdaniem ekspertów z serwisu produktyogrodowe.pl, drewniane płoty osłonowe są najczęściej marginalizowanym elementem aranżacji wokół domu. Klienci skupiają się na typowo dekoracyjnym asortymencie, zapominając, że płoty ogrodzeniowe drewniane są dla ogrodu tym samym, czym dla domu są ściany wewnętrzne. I podobnie jak z doborem koloru farby czy kafelek, jest właśnie z ogrodzeniem. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Szczególnie ciekawe pod kątem aranżacji, a także sprawdzone i niedrogie są panele ogrodowe oraz płoty osłonowe ażurowe.

Dlaczego ploty osłonowe w formie paneli są warte uwagi?


Ogrodzenia te są wysokie i solidne, tworzą zwartą barierę. Kupując panele ogrodowe drewniane zapewniamy sobie zdecydowanie więcej intymności i bezpieczeństwa. Trzeba jednak zaznaczyć, że ogród staje się bardziej zamknięty i optycznie mniejszy. Jednak ogrodzenia te wciąż są warte naszej uwagi. Dlaczego? Gdyż ich design idealnie wpisuje się w oszczędny, minimalistyczny styl, który jest typowy dla nowoczesnych aranżacji ogrodowych. Symetria i prostota są tutaj uważane za wartość dodaną. Przykładem są drewniane płoty osłonowe wykonane z modrzewiu, dostępne m.in. w produktyogrodowe.pl. Połączenie wyjątkowej urody gatunku drewna z subtelnym geometrycznie wzorem ogrodzenia daje świetny efekt.

Propozycja płotów osłonowych: www.produktyogrodowe.pl/14-drewniane-ploty-panele-oslonowe-ogrodowe

Fot. Płot osłonowy Doris

Płot osłonowy – przełamanie monotonnej linii ogrodzenia?

Jeśli jednak skromne w wyrazie kompozycje to nie nasza bajka, warto zwrócić wzrok na coś zgoła innego. Są to płoty osłonowe, które w części zbudowane są z ażurowych kratek. Kombinacji jest bardzo wiele, czasami monotonną linię ogrodzenia przełamuje całe ażurowe przęsło, częściej jednak, z powodów czysto konstrukcyjnych, kratownica jest tylko nieznaczną częścią ogrodzenia. Panele ogrodowe drewniane posiadają kratownicowe wstawki w formie okienek o różnej geometrii, a jeszcze częściej, jako górną krawędź przęsła, np. 30-40 cm. Dzięki temu ogród wydaje się bardziej otwarty na świat zewnętrzny, a linia ogrodzenia zyskuje pewne urozmaicenie.

Fot. Klasyczny drewniany płot osłonowy

Niskie płoty osłonowe – implementacja amerykańskiego stylu ogrodzeń?

Rozwiązanie to jest raczej typowe dla zabudowy szeregowej lub nowych osiedli mieszkalny, jednak warto wiedzieć, że te koncepcje również przenoszone są na nasz rodzimy grunt. Drewniane płoty ogrodowe myśliwskie to nic innego, jak niewysokie, sięgające do 1,5m płoty sztachetowe, które mają praktycznie tylko funkcję dekoracyjną i sygnalizują gdzie kończy się nasz teren, a gdzie zaczyna ten sąsiada. Takie niskie ogrodzenia mniej rzutują na przestrzeń, sprawiają, że zabudowania są bardziej przestrzenne i otwarte, a także wpływają na większą integrację społeczności. Wariant inny, nie dla każdego, ale również ciekawy.
Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Ile kalorii ma ser camembert-light
Ile kalorii ma kubuś
Ile kalorii ma brie
Ile kalorii ma biały ser

Wersja do druku