Dziś stosowanie listw przypodłogowych w domu, jest naprawdę powszechną praktyką. Rzadko już spotyka się sytuacje, gdy w domach tego typu listew nie ma. Dlaczego? Dzieje się tak ze względu na to, że listwy przypodłogowe posiadają szereg praktycznych zalet. Warto się zatem z nimi wcześniej zapoznać by móc zdecydować, czy sami chcemy się w nie zaopatrzyć.

Dziś stosowanie listw przypodłogowych w domu, jest naprawdę powszechną praktyką. Rzadko już spotyka się sytuacje, gdy w domach tego typu listew nie ma. Dlaczego? Dzieje się tak ze względu na to, że listwy przypodłogowe posiadają szereg praktycznych zalet. Warto się zatem z nimi wcześniej zapoznać by móc zdecydować, czy sami chcemy się w nie zaopatrzyć.

Jakie są zalety listw przypodłogowych?

Listwy przypodłogowe przede wszystkim zakrywają szczelinę dylatacyjną. Gdy kładziemy nową podłogę, przykładowo panele, wówczas na brzegach musimy pozostawić nieco przestrzeni. To właśnie dzięki niej taka podłoga może pracować, uginając się w pewnym zakresie pod ciężarem naszych kroków. Gdyby takiej szczeliny nie było, wówczas panele szukałyby innego ujścia. Mogłoby dojść do pęknięć lub mało estetycznych wybrzuszeń w ich konstrukcji. Listwy przypodłogowe mają zatem przede wszystkim za zadanie zakrycie szczeliny dylatacyjnej, dzięki czemu podłoga może wyglądać elegancko oraz oczywiście estetycznie.

Kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na zainwestowanie w listwę przypodłogową, to ochrona, jaką zapewnia ona ścianom. Gdy odkurzamy czy też myjemy podłogę, często zdarza nam się uderzyć sprzętem o ścianę. Każde takie uderzenie może natomiast prowadzić do tego, że niestety kawałki ściany będą odpryskiwać bądź też pojawi się na nich po prostu jakaś wilgoć. Listwa natomiast zakrywa ścianę od dołu i często charakteryzuje się również strukturą przeciwwilgociową. Z tego względu rozwiązuje całkowicie ten właśnie problem.

Ostatnim już plusem posiadania takich listw, jest możliwość ukrycia w nich kabli. Wiele modeli posiada dziś frezowanie pod kable. Są to małe przestrzenie wewnątrz listwy, w których możemy umieścić jakieś kable, przewody. Dzięki temu są one ukryte i wyglądają zdecydowanie bardziej estetycznie. Nie stwarzają one również zagrożenia, gdyż przypadkowo ktoś mógłby się o nie po prostu potknąć.

Dlaczego warto zainwestować w listwy firmy Lagrus?

Firma Lagrus działa na rynku już od lat. Dla swoich klientów przygotowała ona wiele nietuzinkowych rozwiązań, w zakresie listw przypodłogowych. Wiele z nich to modele bardzo klasyczne, nadające się do dzisiejszych, nowoczesnych wnętrz. Inne natomiast są modelami wyjątkowymi, nadającymi pokojom indywidualnego charakteru. Większość z nich posiada te same cechy, natomiast różnią się one pomiędzy sobą konkretnymi wymiarami, takimi jak wysokość.

Jednym z topowych modeli, jest między innymi listwa Lagrus Classic R10 mini. Za sztukę w tym wypadku zapłacimy około 30 złotych. Grubość to 10 mm, natomiast wysokość 60 mm, a zatem jest to listwa niewielkich rozmiarów. Listwa ta jest lakierowana trzema warstwami. Na samym początku mamy izolację, następnie podkład oraz nawierzchnię. Lakierowane jest w tym modelu wykonywane lakierem poliuretanowym. Lakier ten ma wiele zalet. Przede wszystkim jest on odporny na zżółknięcia, ale również i na zarysowania. Takie listwy można również zamawiać do samodzielnego wykończenie. To spory plus, jeśli mamy niestandardowe pomysły aranżacyjne. Listwa ta może zostać również przez nas zamówiona w innym kolorze, z dostępnych barw we wzorniku. Wiąże się to oczywiście z dodatkową opłatą.

Dolna krawędź tej listwy, jest dodatkowo izolowana przeciwwilgociowo. Trzeba przyznać, że jest to ogromny plus tego właśnie produktu. Nie musimy bowiem martwić się o to, że listwa zmoczy nam się podczas wykonywania codziennych porządków, takich jak mycie podłóg.

Ten model listwy jest jednym z topowych. Większość pozostałych modeli tak naprawdę nie różni się pomiędzy sobą samymi właściwościami. Każda z nich jest w stanie zapewnić nam tą samą, wysoką jakość.

Czym charakteryzuje się płyta MDF?

Listwy marki Lagrus, wykonywane są z płyt MDF. Trzeba przyznać, że choć tego określenia używa się dziś już dość powszechnie, nie każdy z nas do końca zdaje sobie sprawę z tego, z jakim materiałem konkretnie ma do czynienia.

Z płyty MDF wykonuje się listwy przypodłogowe, ale również i fronty meblowe. Sama płyta powstaje z połączenia związków organicznych oraz włókien drzewnych. Następnie pod wysokim ciśnieniem elementy te są odpowiednio utwardzane. MDF charakteryzuje się wysoką trwałością oraz tym, że całkiem łatwo jest ją obrobić. Jeśli płyta MDF otrzyma lakierowania, wówczas dość łatwo jest ją również utrzymać w czystości. Szczególnym rodzajem płyt MDF, jest MDF wilgocioodporny. Jest to płyta o innym, nieco zielonkawym zabarwieniu. Świetnie sprawdza się ona w pomieszczeniach, o wysokim stopniu wilgoci. Mowa tutaj między innymi o kuchniach czy łazienkach.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku