Współcześni rodzice żyją zupełnie inaczej niż poprzednie pokolenia. Oprócz naturalnych różnic międzypokoleniowych, pojawiły się również zwiększone tempo życia czy znacznie większa elastyczność i otwartość na zmiany. Również wychowywanie dziecka jest dzisiaj ogromnie trudnym logistycznie wyzwaniem, do którego niejednokrotnie angażujemy opiekunkę oraz rodzinę, jeśli oczywiście akurat ktoś może pomóc. Cokolwiek się jednak nie dzieje, zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo - musimy o nie dbać, nawet jeśli na co dzień korzystamy z kilku samochodów. Nie ma miejsca na kompromisy. Zarówno pierwszy fotelik samochodowy, jak i fotelik samochodowy do 4 lat, muszą nadążyć za naszym tempem.

Nikt nie jest już dzisiaj zdziwiony tym, że w nowoczesnych rodzinach pracuje zarówno ojciec, jak i matka. Reszta rodziny natomiast bardzo często pozostaje w stanie gotowości, by pomóc jeszcze lepiej zorganizować każdy dzień. Pojawiają się sytuacje, w której dziecko odwiezione przez mamę odbiera już dziadek, by następnie do domu zabrał je wracający z pracy tata. Czas nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem, a w tym wszystkim może uciec to, co najważniejsze - zapewnienie bezpieczeństwa. Dlatego powstał bezpieczny fotelik samochodowy, który wykorzystuje koncepcję iZi Modular.

Wystarczy jedno kliknięcie

Jak dobrze zorganizować tak skomplikowane naprzemienne odbieranie dziecka z placówki? Nie musisz rezygnować z bezpieczeństwa. Wystarczy w każdym z samochodów zamontować bazę ISOfix wykorzystującą system “clikck&go”, z którym poradzi sobie każdy potencjalny opiekun. Dzięki niej zarówno pierwszy fotelik, jak i fotelik samochodowy do 4 lat, przepniesz z auta do auta dosłownie w sekundę.

 

Sprawne przepinanie fotelika samochodowego to skarb także w bardzo prozaicznych sytuacjach. Każdy rodzic prędzej czy później staje przed wyborem, w którym musi wybrać wyjście do sklepu z płaczącym dzieckiem lub pominięcie sklepu, bo niemowlak właśnie zasnął. I choć nie zachęcamy, by przetrzymywać je zbyt długo w foteliku, w niektórych sytuacjach potrzebne są kompromisy. Fotelik dla niemowlaka wykorzystujący bazę ISOfix umożliwia ciche i bezproblemowe odpięcie łupiny i wpięcie w adaptery wózka. Rodzic może szybko załatwić niezbędne sprawy bez budzenia maluszka.

 

Warto zauważyć, że koncepcja iZi Modular umożliwia oddzielenie samego fotelika od bazy. To istotne z punktu widzenia wygody. W ten sposób możesz bez trudu przenosić zarówno fotelik dla niemowlaka, jak i jego następcę - fotelik samochodowy do 4 lat. To istotne, gdy przepinasz wszystko do kolejnego auta.

Bezpiecznie przez 4 lata

W rozwoju dziecka 4 lata to naprawdę ogrom czasu. Zmienia się w tym czasie z zupełnie zależnego od ciebie niemowlęcia w samodzielnego małego człowieka, który coraz sprawniej sobie radzi. W tym czasie konieczna jest również zmiana fotelika. Aby nie ponosić zbyt wielu niepotrzebnych kosztów, warto postawić na wygodę, jaką zapewnia innowacyjna koncepcja iZi Modular.

 

Okazuje się bowiem, że raz kupiona baza ISOfix sprawdzi się od pierwszych dni życia aż do osiągnięcia przez dziecko 105 cm wzrostu. Można wpinać w nią zarówno pierwszą łupinę, jak i fotelik samochodowy do 4 lat. Pamiętaj, by przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe. Im później zdecydujesz się na odwrócenie go w stronę kierowcy, tym lepiej - baza ISOfix z koncepcją modularną daje ci potrzebną wolność wyboru. Musisz wiedzieć, że pasują do niej foteliki przodem i tyłem do kierunku jazdy.

 

Co jeszcze daje koncepcja iZi Modular? Pozwala dostosować poduszki i zagłówki czy regulować zgodnie z potrzebą przestrzeń na nogi. Oprócz wygodnej bazy ISOfix zyskujesz cały szereg rozwiązań, które podniosą komfort i zapewnią bezpieczeństwo w podróży.

 

undefined

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku