Mogłoby się wydawać, że rozdzielanie laptopów dla kobiet od tych dla mężczyzn to tylko chwyt marketingowy, ale popularność tego typu produktów sprawia, że coraz więcej producentów szuka nisz na rynku oraz przygotowuje kolejce idealne dla pań. To świetny pomysł na prezent, to element niezwykle wizerunkowy, a w tym roku – przy konieczności pracy zdalnej, staje się urządzeniem, które trzeba w domu mieć. I poza najlepszymi parametrami warto zadbać też o to, by laptop świetnie wyglądał.


Kolory, wzory, parametry

W przypadku laptopów przeznaczonych dla kobiet, jakie znaleźć można w Ole Ole nie chodzi tylko o kolory, błyszczące wykończenia oraz stylizację glamour. Oczywiście estetyka jest niezwykle istotna, ale warto wziąć pod uwagę również inne parametry, które sprawiają, że dane modele są chętniej wybierane przez panie. Niezwykle ważna będzie na przykład waga urządzenia. To szczególnie istotne w momencie, gdy często podróżujemy lub przemieszczamy się do pracy z laptopem i jego masa ma duże znaczenie. Poza tym warto również uwzględnić, w czym będzie nosić się sprzęt. Panowie chętnie sięgają na przykład po specjalne torby lub plecaki, które często mają casualowy lub sportowy styl, paniom pozostają za to eleganckie torebki, a tam z pewnością nie będzie miejsca na duży i ciężki laptop. To oczywiście pewien stereotyp, bo i kolekcję plecaków czy też teczek są dedykowane paniom, ale z zasady są nieco mniejsze. Kobiety również zdecydowanie częściej kierują się estetyką niż innymi parametrami, a tym samym zazwyczaj wybierają urządzenia o smukłej obudowie i subtelnym designie.

Jaki laptop kupić?

Producenci stale zaskakują atrakcyjnymi modelami, które przykuwają uwagę nie tylko doskonałym wyglądem, ale również parametrami. Te powinny być oczywiście dopasowane do faktycznych potrzeb i tego, czy laptop będzie używany do pracy, nauki, oglądania filmów czy też obsługi programów graficznych czy przeglądania internetu i mediów społecznościowych.  Poza tym urządzenia https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml przeznaczone dla pań mogą się również wyróżniać także innymi parametrami. Laptopy dzielą na przykład na  biznesowe, multimedialne, domowe i gamingowe. To podstawowe kryteria, które w pewien sposób wyznaczają to, do czego urządzenia będziemy używać. Bardzo często również wpływają na wygląd, wielkość oraz oczywiście ustawienia, choć w jakiś sposób jest to umowne przecież.

Jakie urządzenia można znaleźć na rynku?

Przydatne przy wyborze laptopa są różnego rodzaju rankingi https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-laptopow-do-3000-zl.bhtml czy opinie innych użytkowników. Producenci również mają do zaproponowania różnego rodzaju typy urządzeń. Popularnością cieszą się laptopy klasyczne, jak i dużo lżejsze ultrabooki czy netbooki. Coraz chętniej klienci wybierają również modele dwufunkcyjne, które łączą zalety laptopa i tabletu, a odczepiane ekrany czy też modele flexible to prawdziwy hit sprzedażowy. Bardzo często są właśnie wybierane przez panie. Lekkie i smukłe oraz designerskie z pewnością pozwolą się wyróżnić w tłumie.

Bardzo ważnym aspektem jest wielkość laptopa. Szczególnie dla pań może mieć kluczowe znaczenie. Jeśli będziemy używać urządzenia stacjonarnie – w domu lub biurze to same gabaryty nie będą najważniejszym problemem, a wręcz przeciwnie, na dużym laptopie może się nam lepiej pracować. W przypadku, gdy chcemy przenosić, przewozić laptopa, będziemy z nim podróżować, czy też zabierać na szkolenia, czy prezentacje, wymiary stają się priorytetem. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się laptopy o maksymalnej przekątnej ekranu 15,6 cali i po nie sięgają chętnie zarówno panie, jak i panowie. Z wielkością urządzenia w pewien sposób związana jest również jego waga. Kobiety szczególnie uważnie zwracają uwagę właśnie na ciężar laptopa i z pewnością chętniej wybiorą model, który waży dwa kilogramy niż ten czterokilogramowy.

Ważne parametry

Poza estetyką niezwykle ważna jest wydajność urządzenia, ponieważ ma ono nam przede wszystkim dobrze służyć. Te laptopy, które będą użytkowane do podstawowych zadań mogą być wyposażone w dwurdzeniowy procesor i zintegrowaną grafikę. Jeśli natomiast szukamy urządzenia na przykład do projektowania, pracy na specjalistycznych programach czy też gier, warto zacząć przeglądanie produktów od wyższej półki. Tu istotna będzie dedykowana grafika, wydajny procesor i ilość pamięci RAM. Same laptopy z założenia muszą być mobilne i jedną z najważniejszych zalet jest to, ile czasu są w stanie pracować na baterii. To o tyle istotne, że dzięki temu nie trzeba będzie nosić przy sobie na przykład zasilacza czy zapasowego akumulatora. A to bardzo istotna argumentacja szczególnie dla pań, które nie chcą dźwigać zbyt dużo ciężkich rzeczy. Warto wybierać również system operacyjny, na którym pracuje się najlepiej oraz klawiaturę, która będzie funkcjonalna. Wiele z pań potrzebuje na przykład dodatkowej części numerycznej, inne wymagają podświetlenia lub też podwyższonej odporności na zalanie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku