Nie wiemy, kiedy dokładnie ludzie odkryli, że picie herbaty daje ogromną przyjemność, przynosi spokój i poprawia nastrój.

Legenda głosi, że w 2737 roku p.n.e. chiński cesarz Shennong przez przypadek wypił gorącą wodę, do której wcześniej wpadły listki herbaciane, jednak podania dotyczące spożywania herbaty pochodzą dopiero z X wieku p.n.e. Dzisiaj herbata pita jest w prawie każdym zakątku świata, a takie kraje jak Japonia czy Wielka Brytania kojarzą się z rytuałem parzenia i raczenia się napojem w chwilach wytchnienia od codziennych obowiązków. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rytuał picia herbaty zagościł także w polskich domach. Czerpmy z innych kultur to, co jest w nich najlepsze. 

Chwila popołudniowego wytchnienia

Picie herbaty w Japonii jest elementem rytuału medytacji. Ściśle wiąże się z tworzeniem wyjątkowej chwili, podczas której można skupić się w pełni nad jedną czynnością — zaparzaniem wysokiej jakości suszu herbacianego, a następnie powolnym spijaniem naparu. Czyż na tym nie polega medytacja? Na odciągnięciu myśli od spraw przykrych i przyziemnych, a skierowaniu ich na coś, co daje ukojenie i pozwala odpocząć? Parząc herbatę razem z innymi jej miłośnikami, możemy wspólnie skupić się na tych kilku minutach, kiedy wysuszone liście nasiąkają gorącą wodą, rozwijają się, uwalniając niebywały zapach i fantastyczny aromat. Ważne jednak, by robić to wszystko bez pośpiechu, wybrać ulubioną filiżankę z cienkiej porcelany i usiąść na chwilę, rozkoszując się każdym łykiem naparu. 

Herbata, która koi zmysły

Najważniejsze znaczenie dla odczuwania przyjemności z picia herbaty ma jej smak. Herbata Relaks LaMania stworzona została z myślą o relaksującym, kojącym zmysły i uspokajającym myśli rytualne parzenia i picia herbaty. Aromatyczny susz, jaki znajdziemy w poręcznej puszce z czarno-białą etykietą, wyróżnia się przyjemną goryczą i posmakiem białych winogron. Napar ma złocisto-bursztynowy kolor. Ta nepalska herbata ma umiarkowaną moc, idealną na chwilę, w której można oddać się medytacji i uspokojeniu myśli. Herbata jest naturalna, bez dodatków aromatyzujących i można ją pić z ulubionymi dodatkami. 

Czy herbata wpływa na nastrój? 

Rytuał parzenia herbaty motywuje do zwolnienia, zmniejszenia rytmu, oddania się jednej czynności, jaką jest parzenie suszu i picie naparu. Jednak czy skład herbaty może wpływać na zachowania i odczucia człowieka? Owszem, może. Za sprawą L-teaniny, która sprawia, że w ludzkim organizmie wzrasta poziom serotoniny i dopaminy. Serotonina wydziela się, gdy odczuwamy błogość i spokój, dopamina, gdy doświadczamy szczęścia! L-teanina łagodzi także stres, wprowadza w stan głębokiego relaksu i wyciszenia. Nie powoduje senności i rozluźnia, nazywana jest nawet „naturalnym antydepresantem”. To dlatego świeżo zaparzona herbata może kojarzyć się z radością. 

Herbata, która dodaje energii

Herbata Radość, która kryje się w estetycznej białej puszce z logo La Mania Home, doskonale nastroi nas każdego poranka. W suszu z zielonej herbaty chińskiej gunpowder znajduje się szczypta mięty amerykańskiej, co czyni ją bardziej odświeżającą i orzeźwiającą. Herbatę Radość pić można nie tylko na gorąco, ale także na zimno i z kostkami lodu oraz z cytryną. Stanowi zdrową alternatywę dla słodzonych i nie zawsze zdrowych napojów, a przy okazji daje olbrzymią radość. Herbata jest naturalna, bez aromatów czy substancji słodzących.

Sposób na parzenie herbaty

Parzenie herbaty Radość albo Relaks można uprościć. Nie musimy czerpać z wieloetapowych zaleceń chińskich i japońskich koneserów. Czasami wystarczy filiżanka albo ukochany kubek, dzbanuszek i komplet filtrów przeznaczonych do parzenia herbaty. Filtry do herbaty z serii La Mania Home wykonane są z naturalnych włókien i celulozy, nie pozostawiają w filiżance żadnego posmaku, natomiast bardzo dobrze utrzymują liście, by komfort picia naparu nie był w żaden sposób zakłócony. Od teraz odpoczynek przy herbacie jest jeszcze przyjemniejszy. Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Herbata czarna liściasta Ranking

Wersja do druku