Jesienne i zimowe wieczory spędzane w domowym zaciszu warto urozmaicić dobrodziejstwami jakie oferują olejki zapachowe dostosowane do nastroju i okoliczności. Aromaterapia to najprostszy sposób na relaks po trudnym dniu. Aktywne substancje, które znajdują się w tych eterycznych związkach zapewniają nie tylko świeższe powietrze, ale także dezynfekują je blokując również namnażanie bakterii i wirusów. To stanowi wartość dodaną w czasie większej zachorowalności na grypę. Energetyzująca pomarańcza zmobilizuje do działania, a aromaty kwiatowe dostarczą wspomnień minionego lata. Jaką rolę odgrywają olejki w aromaterapii? 


Skorzystaj z dobrodziejstw olejku lawendowego

Lawenda  słynie ze swoich kojących właściwości i jest też jednym z najpopularniejszych olejków zapachowych do domu. Wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe, pomaga także w łagodzeniu dolegliwości związanych z infekcją górnych dróg oddechowych. Ma to szczególne znaczenie w sezonie grypowym. Łagodzi także bóle głowy i migreny.
Jakich korzyści możesz się spodziewać, sięgając po lawendowy olejek zapachowy do kominka?
- wzrost aktywności antyoksydantów w organizmie,
- wsparcie w cukrzycy w postaci obniżenia poziomu glukozy oraz zahamowania wzrostu wagi,
- zredukowanie objawów stresu i napadów lękowych.
Jak widzisz ten olejek zapachowy do domu jest popularny z uwagi na swoje wieloaspektowe działanie.

Olejek pomarańczowy zagości na stałe w Twoim domu

Poza pięknym zapachem i wzbudzaniem skojarzeń z pełnią lata olejek pomarańczowy poprawia nastrój oraz uspokaja. To tylko ułamek spośród jego zalet. Na co jeszcze wpływa? Poza poprawą jakości snu, łagodzeniem nerwobóli oraz bólów głowy. Jest też często rekomendowany do łagodzenia objawów depresji dzięki jego właściwościom poprawy nastroju. Jeśli zatem zastanawiasz się w jakie w olejki zapachowe wyposażyć się na start - pomarańczowy będzie słusznym wyborem. 
Poza korzystnym działaniem na psychikę ma też dobroczynny wpływ w zastopowaniu biegunki i wymiotów. Łagodzenie napięcia w trakcie PMS czy ograniczenie płaczliwości podczas menopauzy to atuty doceniane przez kobiety.
Poprawia jakość snu, pomaga eliminować nerwobóle oraz rozluźnia mięśnie. Podczas wyboru warto jednak kierować się tym, aby olejki były nierozcieńczone - dopiero wtedy ich dobroczynne działanie będzie miało szansę się uaktywnić. Różnorodne i sprawdzone propozycje oferuje Sedan Home & Space.
 

Wykorzystaj sezon na olejki zapachowe!

Aura sprzyja pozostaniu w domach i zadbaniu o siebie. W złagodzeniu skutków stresu i codziennych napięć pomogą właśnie olejki zapachowe do kominka. Aromaterapia jest znana od setek lat i była z powodzeniem wykorzystywana przy leczeniu niektórych chorób. Warto skorzystać z tego dorobku i zatroszczyć się o siebie i domowników.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku