Wybór komputera przenośnego nie zawsze jest taki prosty. Warto jest wziąć pod uwagę nie tylko potrzeby użytkownika, ale również jego płeć, a szczególnie budowę ciała - w ten sposób będziemy w stanie dobrać model który nie będzie nam ciążył w podróży i świetnie sprawdzi się zarówno w domu, biurze jak i w drodze, na przykład pociągu. Jak zatem wybrać model laptopa dla kobiety? Na co zwrócić uwagę, gdy ma on służyć tylko do pracy a na co, gdy ma być również narzędziem domowym? Kiedy będziemy potrzebować mocniejszej maszyny, a kiedy zadowolimy się w zupełności typowym biurowym egzemplarzem?

 

1. Czy warto wybierać laptopa biorąc pod uwagę płeć użytkownika?

2. Laptop do pracy dla kobiety - na czym warto się skupić?

3. Laptop do pracy dla kobiety - jaki design wybrać?

4. Laptop i do pracy, i do domu - co powinien w sobie łączyć?

 

Czy warto wybierać laptopa biorąc pod uwagę płeć użytkownika?

Pierwszym i najważniejszym kryterium, jakim powinniśmy się kierować przy doborze laptopa jest oczywiście jego przeznaczenie i sam sposób, w jaki przyszły użytkownik z niego korzysta. Warto jednak wziąć pod uwagę także samą posturę tej osoby. Kobiety zwykle są drobniejszej budowy, w związku z czym dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na lżejszy i bardziej subtelny model - taki, który nie tylko będzie nam wygodnie nosić ze sobą, ale który również zmieści się do większej torby lub nie będzie wymagał dużego dedykowanego pokrowca. Panie zwykle mają również nieco inny gust co do samego designu i decydują się raczej na eleganckie, delikatnie wyglądające modele przenośnych komputerów. Wiele ciekawych przykładów znajdziesz na stronie: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml.

 

Laptop do pracy dla kobiety - na czym warto się skupić?

Jeżeli chcemy wybrać laptopa do pracy i oczekujemy że posłuży nam przez dłuższy czas, przede wszystkim musimy określić nasze wymagania względem podzespołów. Osoba wykorzystująca na co dzień tylko internet, edytor tekstu czy arkusz kalkulacyjny będzie miała o wiele mniejsze potrzeby niż ktoś zajmujący się na przykład montażem filmów czy pracujący na potężnym i bardzo rozbudowanym oprogramowaniu. W pierwszym przypadku zakup laptopa wyniesie nas również zdecydowanie mniej, ponieważ będziemy mogli zdecydować się na nieco słabszy procesor czy zintegrowaną kartę graficzną. Jeżeli natomiast chcemy laptopa który ma udźwignąć wymagające i obciążające zadania, musimy liczyć się nie tylko z wyższą ceną ale również i wagą urządzenia. Warto przy tym również przejrzeć sekcję laptopów gamingowych, ponieważ cechują się one bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

 

Laptop do pracy dla kobiety - jaki design wybrać?

Chociaż nie jest to regułą, to panie zwykle preferują bardziej elegancki i minimalistyczny design. Nie bez powodu wiele laptopów biurowych czy modeli spod znaku Apple cechuje się bardzo zgrabnym, ale też nieszczególnie bogatym w detale wyglądem. Kwestia koloru obudowy również jest istotna, chociaż zwykle producenci laptopów starają się utrzymywać swoje serie produktów w podobnej szacie barw. Jedne z ciekawszych modeli jakie można znaleźć na rynku przejrzysz między innymi na stronie: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki,_HP.bhtml.

Poza samym wyglądem zewnętrznym warto również zwrócić uwagę na takie elementy jak klawiatura czy touchpad. W pierwszym przypadku każdy ma swoje preferencje, jednak zdecydowanie większość użytkowników komputerów przenośnych lubi, gdy klawisze laptopa są płaskie, niskie i pozwalają na płynny ruch dłoni po klawiaturze bez konieczności unoszenia ich nieco do góry, jak to ma miejsce w przypadku używania klawiatur mechanicznych (z wyższymi klawiszami). Sam touchpad powinien być również odpowiedniej wielkości, a także powinien dobrze reagować na dotyk, aby nie przysparzał nam frustracji.

 

Laptop i do pracy, i do domu - co powinien w sobie łączyć?

W sytuacji gdy chcemy, aby nowy laptop służył nam zarówno do domu jak i do pracy, powinniśmy przede wszystkim zadbać o dobrą pojemność i żywotność baterii. Pozostałe parametry zależą głównie od tego, co lubimy robić na komputerze w naszym wolnym czasie: jeżeli oglądamy filmy, czytamy lub przeglądamy social media to, podobnie jak w przypadku typowej pracy biurowej, nie będziemy potrzebować zbyt potężnej maszyny. W takim wariancie wiele interesujących modeli znajdziesz klikając w link: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki,_Huawei.bhtml. Jednak gdy lubimy grać lub mamy hobby związane na przykład z grafiką komputerową, w takiej sytuacji warto celować półkę wyżej, aby gry uruchamiały się płynnie, a wykonywane prace graficzne nie obciążały za bardzo procesora. W tej sytuacji również warto jest sięgnąć na półkę laptopów gamingowych, ponieważ będą one w stanie zapewnić nam odpowiednią szybkość pracy.

Wybór laptopa dla kobiety powinien przede wszystkim skupiać się na dostosowanych do zakresu pracy parametrach, ale również być dostatecznie dopasowany względem gabarytów, aby było łatwo zabrać urządzenie ze sobą. Dobrze jest również zwrócić uwagę na design, ponieważ panie zwykle mają nieco inny gust niż panowie.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku