Nie ulega wątpliwości, że większości z nas zależy na posiadaniu wysokiej jakości opieki medycznej. Niestety, usługi świadczone w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie zawsze spełniają wszystkie nasze wymogi. Jeżeli nie chcemy długo czekać na wizytę, a także zależy nam na tym, by była ona profesjonalna, warto zainteresować się pakietami medycznymi LuxMed. Jak jednak znaleźć pakiet, który będzie idealny dla nas?


Wybierz adekwatny dla siebie zakres usług. 

W przeważającej większości przypadków, pacjent ma możliwość skorzystania z pakietów medycznych o różnym zakresie usług. Nie inaczej jest w przypadku grupy LuxMed. W ofercie znajdziemy zarówno pakiety podstawowe jak i pakiety rozszerzone. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego pakietu, musimy uświadomić sobie czego tak naprawdę potrzebujemy.

Może okazać się, że w zupełności wystarczy nam pakiet podstawowy. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają potrzeby często odwiedzać lekarza. Jeśli więc nie cierpimy na choroby przewlekłe, a jedynie chcemy co jakiś czas kontrolować stan swojego zdrowia, śmiało możemy postawić na pakiet podstawowy.

Osoby, które cierpią na wiele problematycznych schorzeń będą prawdopodobnie potrzebowały częstszych wizyt u lekarza. Co więcej, konsultacje u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej nie zawsze będą wystarczające. Możliwe, że będziemy potrzebować dość częstych konsultacji u różnych specjalistów. Wówczas zdecydowanie lepszym wyborem będzie rozszerzony pakiet usług medycznych. Warto również zwrócić uwagę na to, do jakich konkretnie wizyt upoważnia nas pakiet.

Istnieją pakiety medyczne, w ramach których będziemy mogli odwiedzić gabinety niemal wszystkich lekarzy specjalistów. Ich cena jest jednak najwyższa, dlatego warto zastanowić się nad tym czy naprawdę potrzebujemy tak szerokiego zakresu usług. Jeśli nie, zdecydujmy się wybrać pakiet, który oferuje możliwość odbywania wizyt u specjalistów, którzy leczą nasze przewlekłe schorzenia. 


 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jak już wspomniano powyżej, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego zakresu pakietu medycznego. Dla jednych dobrym rozwiązaniem będzie pakiet podstawowy. Inni będą jednak zadowoleni z pakietu rozszerzonego. Wiele osób zastanawia się także nad tym, czy zdecydować się na pakiet rodzinny czy może na pakiet jednoosobowy. Wybór nie powinien być jednak zbyt trudny.

Jeżeli jesteśmy samotni, pakiet rodzinny nie powinien być nam potrzebny. Jeśli zaś posiadamy rodzinę, pakiet rodzinny może okazać się zdecydowanie korzystniejszą opcją niż pojedyncze pakiety dla każdego z członków rodziny. Jeśli jesteśmy w wieku podeszłym, możemy zdecydować się również na pakiet, w ramach którego będziemy mogli skorzystać z pomocy lekarzy specjalistów zajmujących się leczeniem chorób charakterystycznych dla wieku podeszłego.

Zwracajmy także baczną uwagę na to, z jakich badań laboratoryjnych oraz obrazowych możemy skorzystać w ramach naszego pakietu medycznego. Bardzo ważne jest to, aby były wśród nich te, które musimy wykonywać systematycznie.

Więcej informacji znjadziecie na: https://mediccentre.pl/ 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku