Rynek nieruchomości w Warszawie jest bardzo bogaty i różnorodny. Szczególnym zainteresowanie deweloperów cieszy się jedna z mniejszych dzielnic, czyli Ochota. Ale czy warto? Poznaj 6 powodów.

Rynek nieruchomości w Warszawie jest bardzo bogaty i różnorodny. Szczególnym zainteresowanie deweloperów cieszy się jedna z mniejszych dzielnic, czyli Ochota. To właśnie tutaj powstają tak prestiżowe inwestycje, jak na przykład Niemcewicza 19. Co wpływa na atrakcyjność tej dzielnicy i co sprawia, że mieszkania na Ochocie wzbudzają takie zainteresowanie?

Zielona przestrzeń

Mimo, że dzielnica ta zlokalizowana jest praktycznie w centrum Warszawy, to nie brakuje tu terenów zielonych. Najczęściej odwiedzanym miejscem z niepodważalnymi walorami przyrodniczymi jest oczywiście Park Szczęśliwicki. To tutaj odpoczywają rodziny z dziećmi i to tutaj spacerują seniorzy. W parku można zaczerpnąć świeżego powietrza i tym samym dostarczyć organizmowi tak potrzebnej życiowej energii. Dla miłośników sportów zimowych… latem, Ochota ma niespodziankę! Sztucznie utworzone wzniesienie, zwane Górką Szczęśliwicką, umożliwia szusowanie na nartach nawet w pełnym słońcu! Mieszkania na Ochocie powinni wybrać zatem wszyscy, którzy uwielbiają sport, świeże powietrze, spacery i dobrą komunikację, o czym już za chwilę.

Doskonałe połączenie komunikacyjne

Ochota położona jest blisko centrum i bezdyskusyjnie jest bardzo dobrze skomunikowana. Można tu dotrzeć tramwajem, autobusem i oczywiście samochodem. To zdecydowanie ogromny atut tej dzielnicy, który wpływa na to, że mieszkania na Ochocie zyskują na wartości i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. 

Liczne kawiarnie

Wielbiciele dobrej kuchni będą zachwyceni tym, co oferuje Ochota pod względem gastronomicznym. To właśnie na terenie tej dzielnicy znajdują się znane i cenione punkty i lokale, serwujące wyborne przysmaki. Wypijemy tu zarówno kawę w klimatycznej kawiarence, jak i zjemy pyszne dania wegetariańskie czy tradycyjne w oryginalnych, nowoczesnych restauracjach. 

Ośrodek edukacji

Ochota nie bez powodu zwana jest jednym z największych ośrodków akademickich w stolicy. Studenci mogą się bowiem uczyć tutaj, między innymi na Uniwersytecie Warszawskim, w Wyższej Szkole Ekonomii, Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. To właśnie dlatego mieszkania na Ochocie wybierają często żacy, a także rodziny z dziećmi. 

Bogata oferta kulturalna

Wielbiciele sztuki, teatru docenią szeroką i bogatą ofertę kulturalną, jaką ma Ochota. To właśnie tutaj odwiedzić można takie wybitne punkty kultury, jak Teatr Ochota, Muzeum Ikon, Och-Teatr, Biblioteka Narodowa. Poziom spektakli w tych miejscach jest naprawdę wysoki. Ochota oferuje swoim mieszkańcom liczne atrakcje zarówno w przestrzeni zamkniętej, jak i otwartej. Często spektakle odbywają się bowiem na świeżym powietrzu. 

Wielość punktów usługowych i handlowych

Szeroka rozwinięta infrastruktura sprawia, że można tutaj załatwić wszelkie sprawunki. Nie trzeba jechać do centrum ani oddalać się od Ochoty, by zrobić spore zakupy. Wszystko, czego potrzebujemy znajdziemy w Atrium Plejada, Atrium Reduta, Blue City, Hali Kopińskiej czy Hali Banacha. Nie musimy także opuszczać Ochoty, jeśli chcemy skorzystać z pływalni, kortu tenisowego czy hali sportowej. 

Jak widać, Ochota ma do zaoferowania naprawdę wiele. Każdy, kto chciałby zamieszkać w klimatycznym miejscu, pełnym zieleni, znajdującym się w pobliżu centrum, powinien zdecydować się właśnie na mieszkanie na Ochocie


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku