Seriale fantasy i science fiction od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Ten gatunek zdobywa wielu fanów, ponieważ oglądając nadprzyrodzone zjawiska, można oderwać się od codzienności, odciąć się od własnych problemów. Przedstawiamy ciekawe produkcje, które warto obejrzeć.

„Turbulencje” – wciągający serial

Serial „Turbulencje” przedstawia historię kilku pasażerów lotu 828, którzy po wylądowaniu dowiadują się, że w ciągu kilku godzin lotu przenieśli się o 5 lat w przyszłość. Wszyscy są tym zszokowani i z trudem przystosowują się do nowej rzeczywistości oraz zmian, jakie zaszły w życiu bliskich im osób. Za zniknięciem i nagłym powrotem pasażerów może jednak kryć się dużo większa tajemnica, którą główni bohaterowie starają się rozwiązać. Pierwszy sezon serialu skupia się nie tylko na wątkach typowych dla gatunku science fiction, lecz także na sprawach obyczajowych, a więc relacjach między głównymi bohaterami, trudności z adaptacją oraz zmianach psychologicznych. „Turbulencje” to produkcja HBO, która przyciągnęła widzów z całego świata. Warto sprawdzić także inne seriale fantasy dostępne na https://hbogo.pl/seriale/sci-fi

„Westworld” – znany i tajemniczy serial

Tytułowy Westworld to futurystyczny park rozrywki, który wygląda jak Dziki Zachód. Do miasteczka mogą przyjechać ludzie i bawić się w ciekawym świecie pełnym hostów, czyli robotów. Hosty wcielają się w różne role – można z nimi spędzać czas, a nawet je zabijać. Goście parku biorą udział w pewnych scenariuszach, które umożliwiają im zrealizowanie ukrytych pragnień, ambicji oraz pasji. W pewnym momencie widzowie serialu zauważą jednak, że nic nie jest takim, jakie się wydaje. Hosty nie tylko są zdolne do wyrażania emocji, lecz także mogą być w stanie przejąć kontrolę nad światem. Przygoda oraz losy głównych bohaterów stanowią pretekst do zadania sobie dużo poważniejszych pytań dotyczących natury człowieka, jego motywacji oraz sposobów zaspokajania pragnień. Produkcja HBO „Westworld” dodatkowo jest ostrzeżeniem przed zdarzeniami, do jakich może dojść w niedalekiej przyszłości. 

„The Walking Dead” – coś dla fanów strasznych historii 

Serial „The Walking Dead” to ciesząca się uznaniem seria, która ma już 9 sezonów. Produkcja miejscami bardziej przypomina horror niż serial fantasy, dlatego spodoba się osobom, które są zainteresowane światem apokalipsy i strasznymi zombie. Jednocześnie w „The Walking Dead” pokazywane są ludzkie emocje oraz relacje między bohaterami. Fabuła serialu koncentruje się na postaci Ricka Grimesa, policjanta, który budzi się pewnego dnia ze śpiączki w strasznym świecie, który pogrążył się w chaosie apokalipsy zombie. Produkcja jest oparta na komiksie. Serial zyskał wielu fanów. Nie brak w nim zaskakujących momentów oraz wielu ciekawych tajemnic do rozwikłania.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku