Niegdyś sztuczne rzęsy były noszone przez kobiety w niemal każdym wieku. Niemniej jednak z czasem ich popularność zaczęła nieco maleć, a sztuczne rzęsy stały się poniekąd symbolem bezguścia i tandety. Kojarzone głównie z bardzo mocnym makijażem i wyzywającym wyglądem przestały być widoczne na ulicach miast. Tymczasem moda na sztuczne rzęsy wcale nie minęła! Jak to możliwe?


Rzęsy rzęsom nierówne

Kiedy pierwsze sztuczne rzęsy można było zakupić w sklepie kosmetycznym, z naturą miały one niewiele wspólnego. Wręcz przeciwnie, kobiety decydując się na ich założenie miały na celu właśnie pokazanie się w czymś dosłownie sztucznym. Taka była wtedy moda i to, jak ją dzisiaj oceniamy, nie ma wpływu na to, że kiedyś każda kobieta chciała nosić sztuczne rzęsy. Pamiętajmy, że w mniej więcej tym samym okresie w modzie były sztuczne usta czy piersi. Dziś jednak moda zupełnie nie przypomina tej sprzed kilku lat.
Kobiety stawiają na naturalność, jednak z drugiej strony w dalszym ciągu chcą wyglądać pięknie. Dobry wygląd, którego dopełnieniem jest idealny makijaż to podstawa na co dzień i od święta. Nic więc dziwnego, że kobiety w dalszym ciągu chcą się upiększać. W dalszym ciągu można nabyć sztuczne rzęsy w sklepie amazinglashes.com, które w niczym nie przypominają sztucznych rzęs sprzed lat. Obecnie sztuczne rzęsy wręcz imitują naturalne, którymi niestety nie każda kobieta może się pochwalić.
Co prawda dziś mamy na rynku mnóstwo odżywek czy tuszów do rzęs, które rzekomo mają je wydłużać czy optycznie zwiększyć ich objętość. Sporo kobiet doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to jedynie chwyt marketingowy. Niektórym niestety nie pomagają ani odżywki, ani mascary poprawiające wygląd rzęs.

Nadal w modzie

Co zatem mają zrobić kobiety, których natura nie obdarzyła pięknymi i wyrazistymi rzęsami? Często nie pozostaje im nic innego, jak skorzystać z pomocy sztucznych rzęs. Oczywiście żadna elegancka i stylowa kobieta nie wybierze dziś sztucznych rzęs, które były modne jeszcze kilka lat temu.
Większość zdecyduje się jednak na doklejenie sztucznych rzęs, ale tylko takich, które będą wyglądały jak naturalne. Taka moda obowiązuje obecnie kobiety w niemal każdym przedziale wiekowym - nawet zbuntowane nastolatki nie doklejają już sztucznych rzęs, po których od razu można poznać, że nie są naturalne. Pozostaje pytanie, czy taka moda pozostanie aktualne jeszcze przed długie lata, czy sztuczne rzęsy sprzed kilku sezonów znowu wrócą do łask?
Dopóki trwa moda na naturalny wygląd, nie należy oczekiwać, że sztuczne rzęsy w ogóle przestaną być używane przez kobiety. Niemniej jednak nie należy też spodziewać się powrotu do łask dawnych sztucznych rzęs, przynajmniej w ciągu najbliższych kilku sezonów.
Kobiety, które chciałyby dokleić sobie rzęsy od święta lub robić to na co dzień, nie muszą obawiać się, że będą wyglądać niemodnie. Wręcz przeciwnie - sztuczne rzęsy, które mają imitować te naturalne, ciągle są w modzie. Dodatkowo są one proste w aplikacji i trwale utrzymują się na swoim miejscu.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku