Wybierasz się na imprezę osiemnastkową? Musisz szałowo wyglądać! Zobacz, jakie kreacje na imprezy młodzieżowe są modne w bieżącym sezonie.

Kobiece kreacje na imprezy osiemnastkowe

W tym przypadku słowo: „Kobiece” ma dwa znaczenia. Po pierwsze wskazuje, że chodzi o kreacje dla kobiet, po drugie – sukienki mają za zadanie podkreślać naturalne kobiece piękno.

Sukienka to coś więcej niż połączenie bluzki ze spódnicą. To strój, który jak żaden inny podkreśla atuty figury i tuszuje jej mankamenty. Dodatkowo sprawia, że czujesz się lepiej, piękniej, modniej. Jeśli oczekujesz tego właśnie efektu, postaw na klasyczną małą czarną z dopasowaną górą i rozkloszowanym dołem, ale w nowej odsłonie. To już nie prosta spódniczka, lecz sukienka uszyta z kilku warstw falban sprawi, że będziesz wyglądać zwiewnie, eterycznie i… seksownie. Właśnie tak, bo ta pozornie zwyczajna sukienka wcale taka nie jest. Zobacz ją na izodia.pl.

Szukasz czegoś mniej frywolnego? Proste obcisłe sukienki z głębokim dekoltem mogą być tym, w czym poczujesz się wyjątkowo. Postaw na błyszczące tkaniny lub wybierz sukienkę z koronki, zwłaszcza w sezonie letnim.

Sukienki na osiemnastkę – jakie kolory są na topie?

Moda młodzieżowa nie jest restrykcyjna, dlatego praktycznie każdy kolor będzie mile widziany, jednak można zauważyć, że niektóre są wybierane częściej. To przede wszystkim pudrowy róż, bardzo modny w obecnym sezonie. Wciąż duże zainteresowanie wzbudzają czarne sukienki, zwłaszcza wśród młodych kobiet identyfikujących się z określonymi subkulturami. Jeśli ty też do takowej należysz, nie wahaj się podkreślić swojego stylu. Na imprezach osiemnastkowych nie obowiązuje sztywny dress code. Wyjątkiem są imprezy z tematycznym motywem przewodnim. Tutaj jubilat albo jubilatka mają prawo poprosić o ubranie się w określonym stylu lub utrzymane w pewnej konwencji.

Wśród młodzieżowych kolorów dominują mocne barwy nawiązujące do kamieni szlachetnych, a więc szmaragdowa zieleń, rubinowa czerwień (tu dopuszczalne są też sukienki w innych odcieniach, łącznie z czerwienią strażacką), szafirowy granat.

Czy w takim razie na imprezę osiemnastkową można wybrać białą sukienkę? Nie będzie to modowym grzechem, jednakże trzeba pamiętać, że takiej sukienki należy podwójnie pilnować i na pewno nie pić w niej czerwonego wina. Ryzyko jest zbyt duże. Niemniej jeśli lubisz, możesz włożyć białą sukienkę, najlepiej z dodatkiem koronek lub brokatu.

Długa czy krótka sukienka na osiemnastkę?

Jeśli długa ma oznaczać „do kostek lub do ziemi” to zdecydowanie nie jest to dobry wybór na osiemnastkę. Pamiętaj, że to nie wieczór w operze. Będziesz się bawić, tańczyć, być może grać w kalambury lub inne gry towarzyskie. Sukienka musi być wygodna i zapewniać swobodę ruchów. W długiej sukni na pewno będziesz wyglądała elegancko i dostojnie, ale o swobodę poruszania się może być ciężko. Z tego też powodu lepiej wybrać sukienkę lekko rozszerzaną ku dołowi. Te wąskie, mocno obcisłe, mają zwyczaj niebezpiecznie podciągać się ku górze.

Sukienki w kwiaty – hit tego sezonu

Po okresie panowania groszków przyszła pora na kwiaty. Dziś to one dumnie zdobią sukienki, zarówno na gorsach, jak i na spódniczkach. Rodzaj i wielkość kwiatów są dowolne. Możesz postawić na wiernie odwzorowane rośliny lub wybrać ich swobodną interpretację. Liczy się jedno – sukienka ma zdobić, nie szpecić, a więc zarówno kolor sukni, jak i uwidocznienie na niej kwiatów musi pasować do twojej karnacji i wybranych przez ciebie dodatków.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku