Szklane kabiny prysznicowe robią się coraz bardziej popularne, dlatego coraz więcej osób chce mieć je w swoich domach. Są dwa rodzaje takich kabin: gotowe, jak również te na wymiar. Tutaj będą wymienione i opisane zalety tych drugich. Szklana kabina prysznicowa na wymiar

Zalety szklanych kabin prysznicowych

Wymieńmy sobie zatem kilka zalet, które mogą przekonać nas do zakupu takowych kabin:

  1. Możemy je dokładnie dopasować do wnętrza naszej łazienki.
  2. Wymiary takiej kabiny mogą być niestandardowe.
  3. Możemy zaprojektować każdy element.
  4. Możemy również użyć materiałów, które będą spójne z wnętrzem łazienki.
  5. Nie będziemy zalewać całej łazienki wodą.

Każdy z powyższych punktów pokrótce sobie teraz rozwińmy.

Dopasowanie do wnętrza łazienki

Niektórzy posiadają duże łazienki, z drugiej strony te same pomieszczenia w domach innych są małe. Zaletą tej kabiny jest to, że dopasujemy ją do wymiarów dużej, jak i małej łazienki. Dzięki temu, że możemy podać wymiary takiej szklanej kabiny prysznicowej, w łazience możemy mieć więcej miejsca, dzięki czemu więcej rzeczy się w niej zmieści, co w małej łazience jest kluczowe, bo musi się tam również zmieścić toaleta, umywalka z lustrem, pralka oraz szafka na środki czystości. Sama kabina również może być większa lub mniejsza. Możemy ją również postawić w kącie, a nie na środku ściany. Możemy zdecydować, czy będzie do samego sufitu czy nie. Ale to opis na inny punkt.

Przeczytaj więcej o tym jak wybrać kabinę prysznicową na Buduj.net.

Niestandardowe wymiary

Do niestandardowych wymiarów każdy może podejść różnie. Jedni wolą wymiary takie, jak w gotowych modelach, inni zaś wolą mieć prysznic zajmujący całą ścianę mającą długość 2,5 metra. Taka kabina, jak zostało to wspomniane w poprzednim punkcie, może sięgać nawet sufitu, szczególnie przy prysznicu będącym mniejszym pomieszczeniem w dużej łazience. Kabina prysznicowa może też znajdować się we wnęce. Wtedy kupujemy tylko jedną "ścianę" szkła na wymiar, zamiast kupować dwóch takich "ścian", żeby zrobić prysznic w rogu. Może być również zrobiona pod kątem prostym albo po łuku.

Projektowanie każdego elementu

W takiej kabinie, po zaplanowaniu wymiarów i wskazaniu miejsca, czas na projektowanie tego, z czego będzie taka kabina wykonana. "Ściany" będą oczywiście wykonane ze szkła, ale jakoś musimy otwierać drzwi do naszej kabiny, dlatego przydadzą się jakieś uchwyty. Potrzebne będą również jakieś półeczki czy też koszyczki, gdzie będziemy mogli stawiać nasze środki czystości. Nie zapominajmy też o tym, że potrzebny jest odpływ na wodę, jak również możemy pomyśleć o tym, czy chcemy mieć brodzik, czy też nie.

Materiały spójne z wnętrzem łazienki

Ten punkt niejako łączy się z poprzednim. W zależności od tego, jaki styl będzie dominował w naszej łazience, możemy użyć takich materiałów, które będą z nim współgrały. Równie wielką rolę odgrywać tu będą wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak właśnie półki na szampon czy żel pod prysznic, czy chociażby model panelu prysznicowego. Również rodzaj montażu szkła jest ważny. Jest to powiązane z tym, czy mamy brodzik i czy owe szklane "ściany" będą do sufitu.

Zalana łazienka?

Jeśli chcemy mieć szklaną kabinę prysznicową, to musimy wziąć pod uwagę, czy chcemy mieć trochę sprzątania przy okazji. Oczywiście, każdy ma prawo zrobić tak swoją kabinę, jak tylko zechce. Trzeba tylko pomyśleć o tym, że nie każda taka kabina prysznicowa ze szklanymi drzwiami uchroni naszą podłogę od małej powodzi. Nie każdy przecież musi mieć szklane drzwi do samej podłogi, prawda? Poza tym, w takiej łazience, w której jest woda na podłodze, łatwiej o jakiś wypadek. A nuż się poślizgniemy i ból gwarantowany.

 Kobieta w łazience z kabiną prysznicową

Źródło zdjęcia: https://www.zyjzdrowo.com.pl

Inne zalety

Z takiej kabiny może korzystać osoba starsza. Wystarczy, że damy jej antypoślizgowy stołeczek i już jest jej łatwiej. Podobną rolę odgrywa antypoślizgowa powłoka na podłodze czy w brodziku, którą możemy zamówić. Szklana kabina prysznicowa ma również tę zaletę, że gdyby taka osoba starsza się przewróciła lub coś by się jej stało, od razu po zajrzeniu do łazienki będziemy o tym wiedzieć. Wymiary także mają tutaj swoją rolę. Dzięki temu, że zamówimy większą kabinę, starsze osoby będą miały więcej przestrzeni. Podobnie jest z osobami niepełnosprawnymi. Możemy zaopatrzyć taką kabinę w stołeczek antypoślizgowy, żeby taka osoba mogła w niej usiąść, i możemy pomóc jej się umyć.

Sprawdź przykładową ofertę kabin prysznicowych na wymiar i zdjęcia realizacji na https://www.rkglass.pl/uslugi/kabiny-prysznicowe/.

Podsumowanie

Jak widać, szklane kabiny prysznicowe zamawiane na wymiar mają wiele zalet, jeśli chodzi o ulokowanie ich w łazience, o same wymiary czy też chociażby o pomoc drugiej osobie. Jednak nie zapominajmy, że taka kabina ma odpowiadać nam lub osobie starsze czy niepełnosprawnej.

Źródła:Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku