Małe czy niesymetryczne usta nie muszą być naszym utrapieniem. Prawie każdy gabinet medycyny estetycznej oferuje dzisiaj swoje usługi w zakresie powiększania i korekty kształtu ust.

Zabieg taki jest prosty, trwa kilkanaście minut i daje bardzo szybkie i widoczne rezultaty – z tego też powodu, coraz więcej osób decyduje się na lekką ingerencją w swój wizerunek za pomocą igły z kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy stanowi tę substancję, którą najczęściej wykorzystuje się przy zabiegu powiększenia ust. Ma on szereg zalet, dzięki którym stanowi bezpieczny i plastyczny wypełniacz. Przede wszystkim, kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w tkankach człowieka, a co za tym idzie, jest bezpieczna do podania dla każdego. Kwas ten silnie wiąże ze sobą cząsteczki wody, przez co odpowiada za wysokie nawilżenie skóry. Z tego powodu, wstrzyknięty w wargi ujędrnia je i nawilża. Kwas hialuronowy stanowi świetny wypełniacz do tego typu zabiegów również dlatego, że jest on stopniowo wchłaniany i nie gwarantuje permanentnych efektów. Zbieg powiększania ust z pomocą kwasu należy powtarzać co pół roku do roku.

Źródło: https://drmarcinnowak.pl/oferta/modelowanie-powiekszanie-ust/

Jak wygląda sam zabieg?

Kwas zostaje wstrzyknięty do warg za pomocą igły. Niestety, zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, jednak możemy skorzystać z maści znieczulającej. Po wstrzyknięciu kwasu przez lekarza, wykonuje on specjalny masaż warg, by równomiernie rozprowadzić kwas. Ten krok gwarantuje, że usta będą symetryczne, bez wypukleń i grudek. Po wykonanym masażu cały zabieg dobiega końca. Na efekty czeka się zazwyczaj dwa dni, gdyż tyle czasu zajmuje, by opuchlizna w pełni zeszła. Po zabiegu możemy od razu wrócić do normalnego funkcjonowania – usta warto w tym czasie nawilżać i chronić przed działaniem mocniejszych kosmetyków, jednak poza tym, nie musimy się martwić.

Jakie mogą być efekty uboczne takiego zabiegu?

Choć powiększanie ust jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jak przy każdej ingerencji, mogą pojawić się jakieś skutki uboczne. W przypadku powiększania i korekty kształtu warg mogą to być zaczerwienienia, zasinienia, ból przy mówieniu czy połykaniu, tworzenie się grudek i nierówności pod skórą ust, a także nadwrażliwość na działanie ciepła. Wszelkie dolegliwości powinny ustąpić po 2-3 dniach, jednak jeśli jest inaczej, należy zgłosić się do lekarza.

Ile kosztuje powiększenie ust?

Koszta takiego zabiegu nie są duże – mogą wahać się w granicach od 200 do 600 złotych, w zależności od tego, ile kwasu zostało nam podane. Z reguły do wykorzystania mamy jeden mililitr kwasu, który podawany może nam być w ratach.Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku