Choć wielu komentatorów mody sugerowało, że schyłek drugiego dziesięciolecia XXI wieku nie przyniesie w kontekście torebek damskich żadnej rewolucji, to już wiosna 2020 roku pokazała, że wcale tak nie musi być. Nie mogło być zresztą inaczej, skoro w modzie damskiej odżyły dawne resentymenty, a materiały, które miały stracić na popularności, znów stały się rozchwytywane.

Połączenie czerni i złota

Dziś markowa torebka wcale nie musi zaskakiwać. W związku z pojawiającą się tendencją "powrotu do korzeni", ogromną popularnością cieszą się ponownie czarne, stylowe torebki z obowiązkowym, złoto - srebrnym dodatkiem.

Jest to z pewnością propozycja dla tradycjonalistek. Ale nie da się ukryć, że torebki Guess - które są znakomitym odzwierciedleniem tejże tendencji - mają swój niebagatelny urok. Ich charakterystyczny blask nie tylko pozwoli nam wyróżnić się w otoczeniu, ale też podkreśli wyjątkowość naszej kreacji, stworzonej przede wszystkim dla bardziej oficjalnych spotkań.


 

Duże jest piękne

Powrót do przeszłości widać również w kontekście... rozmiaru modnych w tym sezonie torebek i toreb. Zwłaszcza torby prezentują się tak, jakby były żywcem wyjęte z końcówki lat 90. Widać tu swoisty powrót do funkcjonalności, której karykaturalne wynaturzenie - na przykładzie "mikrotorebek" - można było obserwować na pokazach mody upływającego właśnie dziesięciolecia.

Oczywiście jedynym przykładem nie muszą być tu torby Guess, które zresztą w dość dokładny sposób odnoszą się w kwestii designu do swoich "mniejszych sióstr". Dla kontrastu na pokazach Bottegi Venety można było na własne oczy doświadczyć tej "nowej - starej" tendencji, oglądając nowatorski trend tzw. toreb hobo, czyli luźnych i dość pojemnych modeli, noszonych z równie luźnymi kreacjami.

 

Rzecz o materiałach, czyli z czego produkuje się markowe torebki?

W 2020 roku upodobania kobiet - jeśli chodzi o materiały - nie zostały ukierunkowane wyłącznie na jedno tworzywo, lecz na szerszą gamę innych, często klasycznych materiałów. Wracając do toreb hobo, główną rolę odgrywa tu... dosłownie wszystko. Skóra, płótno i nylon to tylko niektóre z tworzyw, w oparciu o które projektuje się te markowe torebki.

Na wybiegach królują też: ekologiczna skóra (zresztą zgodnie z aktualnymi trendami) i torebki z naturalnej rafii. Te ostatnie prezentują się zresztą wyjątkowo ciekawie, a można było je zobaczyć m.in. na pokazie Loewe Jonathana Andersona, który połączył rafię z niewielkimi elementami skórzanymi. Z kolei na pokazie Laury Kim i Fernando Garcii można było przekonać się, jak wygląda połączenie takiej torebki z analogiczną sukienką z rafii.

Czas na bucket bag

Osobną grupę markowych torebek stanowią tak zwane torebki bucket bag, które od strony designerskiej przypominają... wiadro. Pierwowzorem tego dość oryginalnego rozwiązania był model Noe, stworzony przez Gastona-Louis Vuittona w... 1932 roku, przy czym należy pamiętać, że nieco odmieniona wersja tej niezwykłej torebki pojawiła się 7 lat później na kartach Vogue'a!

Dziś torebki typu bucket bag są dostępne (i modne) w wielu różnych wariacjach, począwszy od delikatnej, pastelowej zieleni a skończywszy na żywych kolorach połączonych z klimatem vintage.


 

Podsumowanie

Podsumowując, nowoczesne markowe torebki w sezonie jesiennym 2020 roku czerpią przede wszystkim z designerskiej klasyki, a nawet z jej bardzo awangardowych odmian. Ciekawe propozycje znajdziesz w sklepie EgoIstIn pod adresem https://egoistin.pl/22-torebki-plecaki

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku