Rękodzieło w ostatnich latach przeżywa swoisty renesans. Swoją popularność zawdzięcza chęci poszukiwania oryginalnych przedmiotów o jakości przewyższającej rzeczy z produkcji masowej. Przedmioty, ubrania, czy kosmetyki handmade są unikatowe, dzięki czemu wyróżniają się na tle innych, ogólnodostępnych rzeczy. Ich wyjątkowość polega także na możliwości dopasowania do upodobań i przekonań indywidualnej jednostki. Za co jeszcze pokochaliśmy produkty robione ręcznie?

Rękodzieło to sposób na wyróżnienie się z tłumu

Produkty robione ręcznie bardzo często budzą zachwyt innych. Niejednokrotnie słyszymy wtedy pytania, skąd pochodzi dana rzecz oraz gdzie można ją kupić. Tymczasem wyjątkowość rękodzieła polega właśnie na tym, że powstaje w ograniczonej, limitowanej ilości, dzięki czemu jego posiadacz może czuć się wyjątkowo. Produkty handmade bardzo często trudno jest skopiować, dlatego nawet osoba wykonująca oryginalnie daną rzecz, może nie być w stanie powtórzyć swojego dzieła. Efekt? Stajesz się posiadaczem przedmiotów, których inni mogą Ci jedynie pozazdrościć.

Produkty robione ręcznie są solidne i trwałe

Cena rękodzieła potrafi być stosunkowo wysoka, jednak płacąc określoną kwotę, możesz mieć pewność, że zakupiony przedmiot został wykonany z wysokogatunkowych materiałów. Porównajmy przykładowo prawdziwe, lniane spodnie z sieciówkowymi ubraniami wykonanymi z mieszaniny sztucznych materiałów. Nawet laik zauważy, że len jest materiałem bardziej szlachetnym oraz przewiewnym, dzięki czemu przyjemniej się go nosi. Ma on jednak jeszcze jedną istotną zaletę, którą kupując produkty handmade, zauważysz dopiero po pewnym czasie. Rzeczy tego typu są niezwykle wytrzymałe i mogą towarzyszyć Ci każdego dnia przez wiele lat. Tymczasem znacznie tańsza rzecz z produkcji masowej już po kilku praniach traci swoją formę i musisz kupić nową. Lepiej więc zdecydować się na zakup rękodzieła, które długofalowo pozwoli Ci zaoszczędzić.

Kupując produkty handmade, wspierasz polskich artystów i twórców

Życie artystów oraz twórców to wbrew pozorom wcale nie droga usłana różami. Chcąc dostarczać swoim klientom jedynie najlepsze jakościowo produkty, często przegrywają z tańszymi zamiennikami. Jeśli kochasz więc rzeczy handmade i zdajesz sobie sprawę z ich wartości, to możesz przynajmniej odrobinę pomóc twórcom. Każde zakupione rękodzieło to dla nich wsparcie na wagę złota oraz potwierdzenie, że to, co robią ma sens.

Handmade jest trendy

Jeśli pilnie śledzisz świat mody i designu, zapewne zauważyłeś, że produkty robione ręcznie stały się niezwykle modne. Każdy z nas pragnie się wyróżniać, a rękodzieło to doskonałe ku temu narzędzie. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że produkty handmade z roku na rok coraz bardziej podbijają serca kupujących, a sieciówkowe oferty odchodzą w niepamięć.

Jeśli poszukujesz unikatowego rękodzieła, zajrzyj do wyjątkowego sklepu internetowego Artist Room. Znajdziesz tutaj produkty handmade z kategorii moda, kosmetyki, dziecko, wystrój wnętrz i wiele, wiele innych.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku