Odkurzacze bezprzewodowe są lekkie, niezawodne i wygodne w obsłudze. Nie posiadają bowiem długich, plączących się kabli.

Odkurzacze bezprzewodowe są lekkie, niezawodne i wygodne w obsłudze. Nie posiadają bowiem długich, plączących się kabli. Zastanawiasz się jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić? Jakie funkcje odkurzaczy bezprzewodowych mają największe znaczenie?

Skuteczność i dokładność przede wszystkim

Dobry odkurzacz powinien być z całą pewnością dokładny. Nikt nie chce w końcu sprzątać wielokrotnie tych samych miejsc. Wysoką skuteczność zapewnia ssawka z silnym przepływem powietrza. Dodatkowo warto postawić na urządzenie z jasnym oświetleniem ledowym, które poprawia widoczność w ciemnych miejscach. Przydaje się także regulacja mocy, dzięki której można dopasować siłę ssania do danej powierzchni.

Dobrze, gdy odkurzacz bezprzewodowy radzi sobie z odkurzaniem także trudno dostępnych miejsc. Należy zainwestować w sprzęt, który zapewnia jak najkrótszy czas pracy przy wysokiej skuteczności działania. Znaczenie ma to, jak długo odkurzacz pracuje na jednym ładowaniu. Im dłużej, tym oczywiście lepiej.

Warto postawić na dobrej jakości filtr

W przypadku odkurzaczy bezprzewodowych bardzo istotny jest zastosowany system filtracji, zwłaszcza gdy w domu są dzieci, astmatycy czy osoby ze skłonnością do alergii. Niskiej jakości filtry powodują niestety wyrzucanie kurzu i drobnoustrojów z wnętrza odkurzacza do domu, co drażni drogi oddechowe człowieka. Jeśli zanieczyszczenia znajdują się w środku urządzenia, mają idealne warunki do rozwoju. Są jednak nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe z wydajnymi systemami filtracji, które oczyszczają powietrze po każdym odkurzaniu. Niektóre odkurzacze oferują kilkustopniową filtrację powietrza wylotowego i cechują się doskonałą skutecznością.

Uniwersalność i wszechstronność

Czy odkurzacze bezprzewodowe są urządzeniami uniwersalnymi? To pytanie, które zadaje sobie naprawdę wiele osób. Okazuje się, że jak najbardziej. Nowoczesne modele skutecznie usuwają nie tylko kurz z dywanów i podłóg, ale i ze sporych wysokości. Klasyczne odkurzacze nie radzą sobie tak dobrze z odkurzaniem elementów wyposażenia wnętrz powieszonych na ścianach czy sufitach. Tymczasem coraz popularniejsze odkurzacze bezprzewodowe skutecznie odkurzają także klimatyzatory, karnisze, lampy czy plafony różnego rodzaju. Co więcej, odczuwalny ciężar urządzenia wcale nie jest duży.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza bezprzewodowego?

Odkurzanie jest czynnością domową, za którą nie przepada zdecydowana większość osób. Od nowoczesnych odkurzaczy oczekuje się więc skuteczniej i efektywnej pracy przy możliwie minimalnym nakładzie wysiłku fizycznego. Stąd też rosnąca popularność odkurzaczy bezprzewodowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele, które pozwalają na dopasowanie do wzrostu użytkownika długości rury teleskopowej. Wygodę odkurzania zapewniają ponadto niewielka waga urządzenia czy odpowiednio dobrany środek jego ciężkości. Na tym również nie koniec. Spore znaczenie dla niektórych osób może mieć np. rączka odkurzacza, która powinna być ergonomiczna. Wówczas komfort pracy jest zdecydowanie większy.

Warto również poznać aktualny ranking odkurzaczy pionowych, który pomoże w doborze najlepszego sprzętu.


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku