Dlaczego warto zasubskrybować Amazon Prime Video? Czym się wyróżnia ta platforma? Jakie produkcje własne Amazona są godne polecenia? Jak się płaci za usługe Prime Video?

Czym jest Amazon Prime Video?

Amazon Prime Video to usługa typu VOD (Video on Demand), czyli serwis pozwalający wyświetlać tysiące filmów i seriali na życzenie. Serwis należy do grupy Amazon znanej przede wszystkim z prowadzenia największego na świecie sklepu internetowego. Firma Jeffa Bezosa nie poprzestaje jednak na sprzedaży towarów, stale rozszerzając swoją ofertę o e-booki, muzykę i filmy. Prime Video to usługa, która stawia wyzwanie gigantom rynku takim jak Netflix czy HBO Go.

Czym Prime Video różni się od tradycyjnej telewizji?

Przede wszystkim, w serwisie Amazon Prime Video oglądamy to, co chcemy, wtedy, kiedy chcemy. Nie wiąże nas tradycyjna ramówka. Nie musimy czekać na odcinek ulubionego serialu – wszystko jest pod ręką. Zakup subskrypcji Amazon Prime Video to również swoboda – możemy zrezygnować, kiedy chcemy. W przeciwieństwie do oferty tradycyjnych platform telewizyjnych, nie podpisujemy tu wielomiesięcznego zobowiązania. Oczywiście wymaga to posiadania odpowiednio szybkiego łącza internetowego. W serwisie Prime nie znajdziemy też tradycyjnych stacji informacyjnych czy muzycznych.

Dlaczego warto wypróbować subskrypcję na Prime?

  • Natychmiastowy dostęp do tysięcy materiałów filmowych

Baza filmów i seriali, którą oferuje Amazon Prime Video, jest naprawdę imponująca. Możemy wybierać z tysięcy materiałów nakręconych na całym świecie. Oczywiście z łatwością znajdziemy najodpowiedniejszą dla nas ścieżkę dźwiękową.

  • Doskonałe produkcje własne – na wyłączność

Amazon od dawna przekonuje widzów, że potrafi produkować własne filmy. Seriale takie jak „Mozart w miejskiej dżungli” w 2014 roku, „Fleabag” z 2016 roku, czy „The Boys” z 2019 roku są powszechnie znane. Fanów motoryzacji zainteresuje zaś na pewno „The Grand Tour” – program, który zbiera świetne recenzje.

  • Brak dopłat do jakości 4K

Zaletą usługi Prime Video jest też łatwość korzystania z niej. Nie ma tu żadnych ukrytych koszów, różnych planów abonamentowych. Każdy, kto wykupi subskrypcję, otrzymuje dostęp do najwyższej jakości, w jakiej dostępny jest dany materiał. Nie płacimy ekstra ani za HD, ani za 4K, do czego zmusza nas np. Netflix.

  • Intuicyjna aplikacja

Amazon przygotował przejrzystą aplikację, która pozwoli korzystać z serwisu każdemu – bez względu na to, czy miał wcześniej styczność z jakimkolwiek system VOD. Aplikację można ściągnąć na smartfony, inteligentne telewizory, tablety, a także oglądać filmy w zwykłej przeglądarce.

  • Tryb offline

Wygodną opcją jest też tryb offline, czyli możliwość pobrania wybranych materiałów filmowych do pamięci urządzenia. Dzięki temu obejrzymy je również, gdy nie mamy dobrego łącza internetowego, np. w podróży.

Jak zapłacę za usługę Prime Video?

Istnieje kilka możliwości dokonania płatności, dzięki którym możemy zaoszczędzić pieniądze (jednocześnie kupując kilka usług) lub czas (dołączając płatność do rachunku telefonicznego).

  • Osobny abonament

Najprostszą możliwością jest dokonywanie comiesięcznych płatności w wysokości 5,99 EUR. To wygodna opcja, jednak wymaga posiadania karty płatniczej. Comiesięczne opłaty niestety wiążą się często z  niekorzystnym przewalutowaniem.

  • Płatność razem z rachunkiem telefonicznym

Wygodniejszą opcją jest doliczenie opłaty za Amazon Prime Video do rachunku telefonicznego. Taką opcje oferuje np. sieć Play. Za 25 zł miesięcznie, możemy cieszyć się filmami i serialami do woli. Co więcej, otrzymamy gratis 6 miesięcy oglądania bez opłat. Przed zakupem zapoznaj się z ofertą na stronie Play!

  • Pełny pakiet Prime

Dla swoich klientów Amazon przygotował też ofertę, która pozwala sporo zaoszczędzić. Za 7,99 EUR (czyli 29 centów dziennie) można cieszyć się całym pakietem usług. W jego skład wchodzą: dostęp do Prime Video, Prime Music, bezpłatne wypożyczanie e-booków oraz szybka i darmowa wysyłka towarów ze sklepu Amazona.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku