Wiele osób twierdzi, że buty skórzane są zbyt drogie i nie warto w nie inwestować. Tak naprawdę płaci się bowiem za nic. Należy jednak obalić ten mit. Skórzane buty to najlepszy możliwy wybór. Mają one nieskończenie wiele zalet i wcale nie są takie drogie. Udowadniamy to, testując buty Rieker.

Bez haluksów i odcisków

Przede wszystkim należy podkreślić, że buty Rieker i każde inne buty ze skóry idealnie dopasowują się do kształtu stopy. Ten materiał jest bowiem bardzo plastyczny, a jednocześnie delikatny. Trudno o odciski i otarcia, gdy nosi się wysokiej jakości skórzane buty. Żaden posiadacz takiego obuwia nie skończy również z haluksami i płaskostopiem. Żadne deformacje stóp nie są możliwe, o ile tylko poprawnie dobierzemy swój rozmiar. Jak bowiem powszechnie wiadomo buty mają ograniczoną pojemność. Nawet elastyczna skóra nie pomoże, gdy zamiast swojego numeru 42, wybierzemy rozmiar 41.

 

Bez pocenia i przykrego zapachu

Ogromną zaletą skóry jest również jej oddychalność. Ten materiał gwarantuje idealną wentylację, dzięki czemu nasza stopa nie przegrzewa się. Jeżeli do tej pory borykałeś się z nieustannie mokrymi, spoconymi, nieprzyjemnie pachnącymi skarpetkami, możesz zapomnieć o swoim problemie. Już nie musisz się obawiać zdejmowania butów w towarzystwie i nie musisz na każde wyjście zabierać ze sobą zapasowych skarpetek. Wystarczy, że postawisz na solidne, skórzane buty. W zimne dni skóra zapewnia natomiast optymalną izolację, oferując ciepło i wygodę. Właśnie dlatego buty Rieker są idealne zarówno na lato, jak i na zimę.

 

Wytrzymałe i niezawodne

Warto też wspomnieć o trwałości skórzanych butów. Skóra ma absolutnie niesamowite właściwości, dzięki którym buty mogą przetrwać kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt kolejnych sezonów. Jeżeli jest odpowiednio zakonserwowana, a zatem potraktowana pastą do butów i właściwym natłuszczeniem, nie groźny jej deszcz, śnieg, błoto, piach i inne, niekorzystnie działające czynniki. Buty skórzane są również wyjątkowo odporne na wgniecenia, przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo kolor skóry pozostaje trwały i niezmieniony. Świetnie prezentują się na nodze, mimo upływu lat.

 

Ile kosztują buty skórzane?

Niektórzy twierdzą, że buty skórzane są bardzo drogie. To kolejny mit, który należałoby obalić. Tak naprawdę można kupić solidne obuwie już za 200-300 złotych. Nie trzeba od razu na nie wydawać swojej miesięcznej pensji. Polecamy w szczególności buty Rieker, dostępne w sklepach internetowych. Marka ta oferuje zarówno formalne, jak i sportowe obuwie.

 

 


Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:


Wersja do druku